Dodatki, które dodadzą elegancji

Jeśli ktokolwiek uważał, że noszenie krawatów czy wiązanie muchy powinno odejść do lamusa, ten… popełnił błąd i powinien czym prędzej zrewidować swoje poglądy na temat modnych dodatków do stroju wieczorowego. Wszechobecny luz i eklektyzm w modzie męskiej nie oznaczają jeszcze, że należy gorliwie sprzyjać tym zasadom również w sytuacjach formalnych. Okazuje się, że zwyczaje, które obowiązywały jeszcze naszych dziadków, równie dobrze sprawdzają się dzisiaj. Jak to możliwe?

Szykowną muchę włóż i już 

Czy za eleganckie akcesoria do garnituru zawsze musimy przepłacić? Taką tezę można już włożyć między bajki. Obecnie dysponujemy dedykowanymi sklepami, które oferują produkty na każdą kieszeń. Opcji mamy tak naprawdę bez liku, możemy przebierać w ciekawych fasonach do woli. Jeżeli tęsknimy za dawną wytwornością i wolimy zdecydować się na coś bardziej klasycznego, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie czarna bądź biała muszka. Jaśniejsza wersja pasuje zwłaszcza do fraków. Ten niepozorny, a jednak wiele znaczący element z miejsca doda klasy. Znajdziemy też bardziej wyszukane modele, które zawierają wzór z kraty, delikatne żłobienia lub wyróżniają się zaskakującą barwą. Dopełnieniem stroju stanie się starannie dobrana poszetka: pamiętajmy, by każdorazowo całość współgrała ze sobą, w sytuacjach oficjalnych powinniśmy raczej stronić od nadmiaru pstrokacizny.

Kiedy bliższe są nam klimaty nowoczesne i nawiązujące nieco do smart casualu, wtedy z pomocą powinny przyjść zwłaszcza krawaty. U młodych osób dobrze posłużą te węższe. Tutaj również można się zdobyć na więcej szaleństwa i pokusić o krawat z nietypowego, ale wciąż nienagannego materiału, choćby wełny. Sam wybór krawata ma nierozerwalny związek z preferowanym węzłem (mniej lub bardziej skomplikowanym), a także naszym wzrostem.

Nie zapomnijmy o takich detalach jak pasek czy skarpetki. Na salonach ten pierwszy jest szczególnie mile widziany w jak najmniej ekstrawaganckiej odsłonie, powinien być skórzany i zawierać prostą klamrę. Skarpetki zaś kupujmy wysokie, najlepiej sięgające połowy łydki, oraz pozbawione niepotrzebnych zdobień. Ich odcień dopasowujemy indywidualnie do motywu kolorystycznego całej stylizacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =