Do czego służą regały wspornikowe i jakie mają zastosowania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regały wspornikowe to rodzaj systemu przechowywania, który może być wykorzystywany do różnych celów. Są one przeznaczone do przechowywania rzeczy pod kątem i są często używane do przechowywania palet lub innych dużych przedmiotów.

Regały wspornikowe są zwykle wykonane ze stali lub aluminium i są używane w ustawieniach przemysłowych, takich jak magazyny i fabryki. Główną zaletą korzystania z systemu regałów wspornikowych jest to, że oszczędza miejsce i pozwala zmaksymalizować przestrzeń magazynową.

Jak działają regały wspornikowe?

Wspornikowe regały składają się z dwóch głównych części: podstawy i pionowej belki nośnej, która rozciąga się od podstawy pod kątem. Ten pionowa belka wspiera wiele półek, które są dołączone do niego za pomocą haków w regularnych odstępach wzdłuż jego długości. Liczba półek obsługiwanych przez każdy słupek zależy jaki regał dłużycowy używamy i jaką ma wielkości.

Regały wspornikowe mogą być używane do wielu celów, w tym:

Magazynowanie

Tego typu systemy są często używane w magazynach, gdzie może być ograniczona przestrzeń do przechowywania przedmiotów. Korzystając z systemu regałów wspornikowych, można lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, przechowując przedmioty na różnych poziomach, a nie układając je jeden na drugim. Dzięki temu ludzie mają łatwiejszy dostęp do przedmiotów, gdy ich potrzebują, bez konieczności wcześniejszego przesuwania innych przedmiotów z drogi.

Centra dystrybucyjne

Centra dystrybucyjne zazwyczaj posiadają duże ilości produktów, które wymagają przechowywania przed wysłaniem do klientów. Korzystanie z systemu regałów wysięgnikowych pozwala na bezpieczne przechowywanie tych produktów, a jednocześnie umożliwia pracownikom łatwy dostęp, gdy potrzebują czegoś z jednego konkretnego obszaru na półce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o czystość i porządek w biurze?
Jak zadbać o czystość i porządek w biurze?
Każdy ma świadomość tego, że porządek wpływa na człowieka bardzo pozytywnie. Utrzymanie czystości i ładu w biurze to sprawa naprawdę […]
Czy można samodzielnie wyhodować konopie?
Czy można samodzielnie wyhodować konopie?
Konopie są bardzo uniwersalną rośliną uprawną. Może być wykorzystywana do produkcji papieru, odzieży, lin, a nawet biopaliwa. Radzi sobie ze […]
Najbardziej przydatne salonowe meble
Najbardziej przydatne salonowe meble
Pokój dzienny to miejsce w mieszkaniu, gdzie spędza się najwięcej czasu. Z tego powodu urządzając salon trzeba planować przestrzeń z […]