Działalność badawczo-rozwojowa – jak firmy mogą na tym skorzystać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania i rozwój (B+R) są kluczową częścią działalności każdej firmy. Pozwala firmom opracowywać nowe produkty lub ulepszać istniejące, a także oferować lepszą obsługę klienta i zwiększać swój udział w rynku. Badania i rozwój pomagają firmom nadążać za konkurencją i wyprzedzać rynek poprzez opracowywanie nowych i innowacyjnych produktów, które klienci chcą kupować.

Poniżej przedstawiono kilka sposobów, w jakie działalność badawczo-rozwojowa może przynieść korzyści firmie:

Ulepszanie istniejących produktów

Najbardziej oczywistą korzyścią z działalności badawczo-rozwojowej jest to, że pozwala ona na ulepszenie już istniejących produktów, zamiast konieczności tworzenia czegoś zupełnie nowego. Na przykład, jeśli masz istniejący produkt, ale chcesz uczynić go bardziej ergonomicznym lub łatwiejszym w użyciu, możesz wykorzystać zasoby B+R do wprowadzenia zmian, zamiast zaczynać od zera z czymś zupełnie innym.

Opracowywanie nowych produktów

Czasami firmy potrzebują zupełnie nowego produktu, ponieważ nie mają na rynku niczego, co spełniałoby potrzeby ich klientów. W takich przypadkach, R&D może być wykorzystane do stworzenia czegoś nowego, co zaspokoi pragnienia klientów, a jednocześnie przyniesie firmie dodatkowe przychody.

Identyfikacja możliwości

Jeśli Twoja firma nie wie jak opracować kolejny produkt, dział badawczo-rozwojowy może pomóc w identyfikacji możliwości, które będą opłacalne lub zaspokoją potrzeby klientów. Jeśli pomysł na nowy produkt wydaje się interesujący, ale niekoniecznie opłacalny, dział badawczo-rozwojowy może ocenić, czy warto go kontynuować.

Ponadto warto zaznaczyć, że firmy które prowadzą działalność badawczo-rozwojową mogą również ubiegać się o ulgę. Odpowiedni konsultaci np. ze strony https://senseconsulting.pl/doradztwo-europejskie/ulga-br/ doradzą w jaki sposób jest to możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy otwarcie pizzerii się opłaca?
Czy otwarcie pizzerii się opłaca?
Włoskie jedzenie ma miliony amatorów na całym świecie. Także Polacy uwielbiają stanowiące jej podstawę makarony i oczywiście nieśmiertelną pizzę. Miejsc, […]
Jaką kołdrę wybrać dla alergika?
Jaką kołdrę wybrać dla alergika?
Osoby będące alergikami, na co dzień zmagają się z problemem dotyczącym kupowania różnorakich rzeczy. Czasem problematyczna jest dla nich również […]
Meble zewnętrzne, jakie wybrać?
Meble zewnętrzne, jakie wybrać?
Meble ogrodowe cechują się wyższą trwałością z racji na to, iż wystawiane są na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Rattan, plastik, drewno […]