Jak designersko stuningować samochód?

Jedną z najlepszych, z rodzaju tych natychmiastowo rzucających się w oczy zmian, jest modyfikacja naszego samochodu poprzez zmianę jego felg, opon, a co za tym idzie zawieszenia – działanie to zdecydowanie poprawia wizerunek auta dodając mu designerskiego charakteru. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z tuningiem, warto zacząć od zmian mniejszych dzięki którym będziemy w stanie określić, jak daleko chcemy się w tychże modyfikacjach posunąć.

Ważne też jest dopasowanie odpowiednich tuningowych części do naszego modelu samochodu, liczyć musimy się także z tym, iż sam tuning nie należy do ulepszeń najtańszych, toteż zważywszy na to jak duże zmiany planujemy wprowadzić, liczyć musimy się ze stopniowym wzrostem kosztów – ważnym punktem odnośnie wysokości ceny jest również to czy oddamy nasze auto do specjalistycznego zakładu, czy też zdecydujemy się na własnoręczne przeróbki.

Jednak jeżeli zależy nam na modnym oraz przykuwającym wzrok wyglądzie, jak wtedy powinniśmy designersko tuningować samochód?

Mamy do wyboru cztery główne opcje: wygląd zewnętrzny, modyfikacja audio, wygląd wewnętrzny lub tuning silnika – który jest opcją najdroższą. W praktycznym działaniu pamiętać jedynie musimy, aby nie przesadzić i nie pochylić się za bardziej w stronę kiczu, niż estetyki – jednak modyfikacja danych funkcji i części jest dowolna i zależy wyłącznie od naszego poczucia stylu. Jednymi z lepszych opcji na początek jest listwa chromowana, która pasuje do większości aut tylko polepszając ich wygląd wizualny. Ciekawym ulepszeniem są również boczne stopnie – w tym przypadku głównie skierowane do samochodów większych i cięższych, jak SUV-y czy terenówki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + pięć =