Jak postępować ze zużytym sprzętem elektronicznym?

Szacuje się, że około 90 procent wszystkich odpadów elektronicznych trafia na składowiska, gdzie może powodować zanieczyszczenie gleby i wody. Elektronika zawiera materiały toksyczne, takie jak ołów i rtęć, które są uwalniane podczas spalania lub zakopywania produktów.

Jak pozbyć się starego sprzętu?

  • Sprawdź lokalne przepisy

Zanim rozpoczniesz niszczenie dysku hdd, sprawdź, jakie przepisy obowiązują w Twojej okolicy. Niektóre obszary wymagają recyklingu starych urządzeń elektronicznych, a inne nie. W obu przypadkach należy zawsze upewnić się, że postępujesz zgodnie z właściwymi procedurami, aby chronić siebie i środowisko.

  • Znajdź najbliższy punkt recyklingu

Po określeniu, gdzie zabrać swoją starą elektronikę, musisz znaleźć obiekt w pobliżu, który będzie w stanie przyjąć je do recyklingu. Większość dużych miast ma specjalne miejsca, w których zbierane są e-odpady, ale jeśli twój nie, to możesz skorzystać z usług firmy, które zajmują się utylizacją tego typu odpadów. Najważniejsze jest to, by nie trafiły one do zwykłego kosza.

  • Przygotuj swoje przedmioty do recyklingu

Przy bezpiecznym pozbywaniu się sprzętu elektronicznego najważniejsze jest usunięcie z niego wszystkich danych, ponieważ mogą one zostać wykorzystane przez złodziei tożsamości lub oszustów, jeśli pozostaną na dyskach twardych lub innych urządzeniach pamięci masowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 7 =