Jak zadbać o zdrowie naszego psa?

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby dbać o nasze psy. Oto kilka wskazówek, aby utrzymać swojego zwierzaka w zdrowiu i szczęściu:

Utrzymuj psa nawodnionego

Jest to ważne, ponieważ większość psów nie będzie pić wody, jeśli nie są spragnione. Tak więc, lepiej jest zdobyć butelkę z wodą, którą można dołączyć do ich obroży i upewnić się, że piją co najmniej 8 uncji wody dziennie. To pomoże im pozostać nawodnionymi, szczególnie podczas upałów lub po ćwiczeniach.

Dawaj mu regularny posiłek

Ważne jest, abyś dawał swojemu psu regularne posiłki w zależności od jego wielkości. Jeśli zauważysz, że Twój pies przybiera na wadze, wtedy zmniejsz wielkość posiłku o 10% lub mniej niż to, co zwykle jedzą. Jeśli wydają się chude i cienkie, to zwiększ wielkość posiłku o 10% lub więcej niż to, co zwykle jedzą. Pomoże to w utrzymaniu zdrowej wagi w organizmie Twojego pupila.

Używaj środków na pchły

Pchły mogą spowodować, że twój pies będzie swędził i dużo drapał, co prowadzi do ran i infekcji. W rezultacie zdrowie Twojego psa będzie zagrożone, jeśli szybko nie pozbędziesz się tych pasożytów. Środki na pchły obejmują stosowanie obroży przeciw pchłom i kąpanie psa przy użyciu produktów zawierających chemikalia zabijające pchły. Jeśli masz psa w domu, trzymaj go z dala od innych zwierząt, które są na zewnątrz.

Zapewnij im ćwiczenia

Psy potrzebują ćwiczeń każdego dnia, tak jak ludzie. Utrzymuje je w dobrej kondycji i zdrowiu, ponieważ zwiększa krążenie krwi w całym ciele i wzmacnia mięśnie, a także kości. Upewnij się więc, że Twój pies dostaje co najmniej pół godziny ćwiczeń każdego dnia, aby pozostał sprawny i zdrowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 18 =