Jak zaoszczędzić na eksploatacji maszyn przemysłowych?

Maszyny stosowane w fabrycznych halach produkcyjnych składają się z ogromnej liczby ruchomych elementów. Wszędzie tam, gdzie dochodzi do obrotu jakiejś części względem korpusu, muszą być zastosowane łożyska. Od ich jakości, a także sposobu zamontowanie w obudowie maszyny, zależy czy sprzęt będzie służył przez długie lata bezawaryjnie, czy też szybko dojdzie do jego uszkodzenia. Poprawny dobór dobrej jakości łożysk, a także ich odpowiedni montaż, jest kluczowy jeżeli chcemy zaoszczędzić na eksploatacji sprzętu.

Dobre części zamienne

Oryginalnie stosowane podzespoły zazwyczaj wytrzymują długo, jednak nie znaczy to że są one wieczne. Prędzej czy później zużyją się takie elementy jak łożyska, tuleje czy pierścienie ślizgowe w każdej mocno eksploatowanej maszynie. Są to części, które podlegają normalnemu zużyciu i wobec tego po pewnym czasie należy je wymienić na nowe. Bardzo ważne jest, by kupując nowe elementy tego typu zdecydować się na produkty dobrej jakości. Na stronie https://b2b.rombor.com.pl/145-Tuleje-i-pierscienie-slizgowe możemy znaleźć rozmaite części, które z pewnością wytrzymają długo, jeżeli tylko będą poprawnie zamontowane.

Poprawny montaż części

Wiemy już, że oszczędzanie środków finansowych na eksploatacji maszyn przemysłowych to przede wszystkim stosowanie dobrej jakości części zamiennych. Niezmiernie ważne jest również poprawne ich zamontowanie. Tyczy się to głównie łożysk, które powinny być osadzone w obudowie za pomocą specjalnej prasy. Wbijanie takich elementów młotkiem to proszenie się o ich uszkodzenie w trakcie montażu i szybką ponowną awarię.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 1 =