Jak zapewnić czystość w swoim basenie?

Jak zapewnić czystość w swoim basenie?
Dom
/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny są wspaniałe, ale nie są dokładnie samooczyszczające się. W rzeczywistości utrzymanie basenu w czystości może wymagać wiele pracy! Więc co powinieneś zrobić?

Sprzęt to podstawa

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest upewnienie się, że masz odpowiedni sprzęt. Potrzebujesz odkurzacza lub skimmera, który działa dobrze i jest na tyle łatwy, że możesz go regularnie używać. Jeśli Twój basen ma automatyczny oczyszczacz, powinien on działać prawidłowo i mieć w sobie odpowiednią ilość chemikaliów (i być zbalansowany). Jeśli nie, napraw go jak najszybciej.

Aby utrzymać swój basen lśniący czystością, oto kilka wskazówek od profesjonalistów:

Regularnie czyść swój filt

Usuwa to brud i inne cząstki, które w przeciwnym razie zatkałyby małe otwory we wkładzie filtra. Pomaga to również w łatwiejszym przepływie wody przez system.

Ogranicz wpadanie liści i innych zanieczyszczeń

Sprzątaj liście i inne zanieczyszczenia, zanim wpadną do wody. Nie ma nic gorszego niż próba wyciągnięcia liści z chlorowanego basenu!

Regularnie wymieniaj wodę

Wymień wodę raz na tydzień lub tak, jeśli masz rośliny, które rzucają pyłek lub pyłek z drzew wokół domu wchodzi do przestrzeni powietrznej na podwórku. Wszystkie te części roślin mogą powodować zakwity glonów na powierzchni basenu – spróbuj do tego nie dopuścić! Możesz również użyć skimmera basenowego, aby zebrać te cząstki i pozbyć się ich, zanim będą miały szansę osiąść na dnie basenu.

Uwzględniając powyższe kwestie sprawisz, że czyszczenie basenu pozwoli utrzymać basen w jak najlepszym stanie – wytrzyma on znacznie dłużej, a i komfort osób kąpiących się w nim będzie również większy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdź ofertę na pozycjonowanie – pozycjonowanie sklepu lokalnie na plus!
Sprawdź ofertę na pozycjonowanie – pozycjonowanie sklepu lokalnie na plus!
Oferta na pozycjonowanie sklepu lokalnie wiąże się z opisywaniem działań marketingowych, reklamowych i promocyjnych sklepu. Termin „sprawdź ofertę na pozycjonowanie” […]
Czy można samodzielnie wyhodować konopie?
Czy można samodzielnie wyhodować konopie?
Konopie są bardzo uniwersalną rośliną uprawną. Może być wykorzystywana do produkcji papieru, odzieży, lin, a nawet biopaliwa. Radzi sobie ze […]
Na jakie cechy drzwi wewnętrznych zwrócić uwagę?
Na jakie cechy drzwi wewnętrznych zwrócić uwagę?
Kiedy myślisz o zakupie nowych drzwi wewnętrznych do swojego domu, jest kilka cech, które należy rozważyć. Materiał Najpopularniejszym materiałem na […]