Z jakich elementów tworzona jest elewacja budynku?

Do elementów elewacji budynku możemy zaliczyć cegłę, kamień, stiuk, metal, szkło i inne. Najczęściej spotykane elementy to cegła, kamień i stiuk.

Aluminium

Aluminium jest używane od dziesięcioleci i nadal jest jedną z najbardziej popularnych opcji tworzenia fasad w dzisiejszych czasach, jak np. przy użyciu takiej opcji jak siatka cięto-ciągniona cena jej może być na tyle przystępna, co pozwala na jej wszechstronne zastosowanie w ramach elewacji. Jest również bardzo przystępny i łatwy do pracy. Jednak aluminium może korodować, gdy jest wystawione na działanie elementów w czasie, więc musi być traktowane z powłokami lub farbami odpornymi na korozję.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna to kolejna popularna opcja, ponieważ nie rdzewieje i nie koroduje, gdy jest narażona na działanie wilgoci lub słonej wody. Nie wymaga również żadnego specjalnego traktowania lub malowania, aby trwało to dłużej, o ile jest zainstalowane prawidłowo i regularnie konserwowane.

Miedź

Miedź jest kolejnym metalem, który nie rdzewieje pod wpływem wilgoci lub słonej wody, ale wymaga specjalnego traktowania, aby zachować swój blask i kolor w czasie bez blaknięcia z powodu utleniania (utlenianie powoduje, że powierzchnie metalowe stają się brązowe). Najlepszym sposobem, aby zapobiec zmianie koloru miedzi z czasem jest zastosowanie ochronnej powłoki patyny, która zapobiega utlenianiu w pierwszej kolejności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =