Jaką formę noclegu najlepiej wybrać na czas podróży służbowej?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Turystyka biznesowa jest popularna od lat. Podróże służbowe, czyli wyjazdy na zlecenie pracodawcy to zazwyczaj czas ciężkiej pracy, wytężonego wysiłku umysłowego i obniżonego nastroju. To ostatnie spowodowane jest przebywaniem w obcym miejscu, natłokiem obowiązków oraz oddaleniem od rodziny. Biorąc pod uwagę wymienione czynniki, warto zadbać by wyjazd był dla nas jak najmniejszym obciążeniem i zawierał jak najwięcej pozytywnych doświadczeń. Można to osiągnąć zatrzymując się na noclegi w miejscu, w którym będzie możliwość komfortowego odpoczynku. Regeneracja sił po wyczerpującej podróży lub ciężkim dniu pracy to sprawa kluczowa.  

Hotel w podróży służbowej – na co zwrócić uwagę?

Obiekt noclegowy musi spełnić wiele wymagań, by stać się idealnym miejscem na podróże biznesowe. Absolutnie konieczne kwestie o których należy pamiętać to:

– szybki Internet,

– estetyczne, wygodne pokoje,

– pyszne posiłki,

– możliwości rekreacji,

– parking,

– dobry dojazd do dworca,

– możliwość prania i prasowania.

Co do Internetu, sprawa jest o tyle istotna, że często na wyjazdach trzeba pracujemy zdalnie. Często po całym dniu pracy w biurze, trzeba jeszcze pracować nad projektem w hotelu. Żeby praca przebiegała sprawnie niezbędne jest szybkie łącze internetowe. 

Żeby pracować i odpoczywać należy mieć ku temu dobre warunki. Pokój hotelowy powinien być, co najważniejsze, czysty. Poza tym wymagane jest urządzenie estetyczne, z dbałością o cieszący oczy wystrój, tak jak w hotelu https://europeum.pl, gdzie wystrój został wzbogacony o elementy związane ze sztuką. 

Posiłki muszą być świeże i smaczne, przyrządzane przez szefa kuchni z odpowiednim doświadczeniem. Warto też zapytać czy jest możliwość śniadania na wynos. Niestety, czasem zdarza się wyjść za późno, by cieszyć się spokojnym śniadaniem w hotelowej restauracji i wtedy opcja takiego posiłku jest nie do przecenienia. 

Po pracy, dla zdrowia i higieny psychicznej warto się zrelaksować. Wskazane byłoby, żeby wybrany przez nas hotel mógł się pochwalić dostępem do siłowni czy sauny oraz bliskością miejsc wartych zwiedzania.

Jeżeli podróżujemy pociągiem, niezbędny jest dobry i szybki dojazd do dworca. Oszczędzi nam to zbędnych frustracji podczas stania w korkach, jak i obaw, że nie zdążymy na czas na pociąg.

Możliwość prania i prasowania to również istotny element. Zawsze może się zdarzyć, że rzeczy nie dojadą w walizce w stanie pozwalającym na uczestniczenie pracownika w spotkaniach służbowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pellet czy ekogroszek – co wybrać do ogrzewania domu?
Pellet czy ekogroszek – co wybrać do ogrzewania domu?
Spośród najnowszych współcześnie paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów, tymi zdecydowanie najpopularniejszymi są pellet oraz ekogroszek. Zarówno jedno, jak i drugie […]
Sprzątanie budynków przez specjalistyczne firmy – jakie ma zalety?
Sprzątanie budynków przez specjalistyczne firmy – jakie ma zalety?
Sprzątanie budynków to bardzo ważny aspekt pracy każdej firmy. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw, a także instytucji […]
Z czyją pomocą wdrożyć działania e-commerce w naszej firmie?
Z czyją pomocą wdrożyć działania e-commerce w naszej firmie?
E-commerce w przedsiębiorstwie to rozwiązanie, które gwarantuje szereg zysków zarówno klientom, jak i samej firmie. Odnosi się to do wielu […]