Jakiego paliwa możemy używać do zapalniczki Zippo?

Zapalniczki Zippo są przeznaczone do użycia z płynem do zapalniczek, który jest cieczą na bazie ropy naftowej, która pali się czysto i gorąco. Problem polega na tym, że płyn do zapalniczek nie jest najbardziej przyjazny dla środowiska. Jest również drogi i można go kupić tylko od kilku sprzedawców.

Istnieje kilka alternatyw dla płynu do zapalniczek, które możesz wlać do swojej zapalniczki Zippo.

Użycie czystego paliwa butanowego do swojej Zippo

Butan jest gazem naturalnym produkowanym przez oddzielenie węglowodorów z ropy naftowej. Jest on powszechnie stosowany w zapalniczkach, pochodniach i innych produktach, ponieważ jest niedrogi, łatwy w transporcie i przechowywaniu, a także spala się czysto, nie wytwarzając przy tym wielu pozostałości ani sadzy. Butan można znaleźć w większości sklepów z narzędziami lub sklepach z artykułami kempingowymi. Jeśli chcesz coś bardziej przyjaznego dla środowiska, szukaj butanu, który jest oznaczony jako „przyjazny dla środowiska”.

Benzyna

Benzyna do zapalniczek jest produktem naftowym wytwarzanym z destylacji ropy naftowej. Jest powszechnie stosowana w zapalniczkach, pochodniach i innych produktach, ponieważ jest niedroga, łatwa w transporcie i przechowywaniu, a także spala się czysto, nie produkując wielu pozostałości ani sadzy. Benzyna do zapalniczek jest dostępna w większości sklepów z narzędziami lub sklepach z artykułami kempingowymi. Jeśli chcesz czegoś bardziej przyjaznego dla środowiska, szukaj benzyny, która jest oznaczona jako „przyjazna dla środowiska”.

Wosk z parafiny

Inna opcja to świece z parafiny lub bloki parafiny sprzedawane w sklepach spożywczych lub rzemieślniczych. Możesz roztopić wosk i wlać go do swojej Zippo, tak jak w przypadku płynu do zapalniczek, jeśli chcesz nadal używać swojej ulubionej starej zapalniczki bez prawdziwej zmiany w wydajności. Wadą parafiny jest to, że może być trudniejsza do zapalenia, a płomień może nie być tak jasny. Niektórzy skarżą się również, że zapach ich zapalniczek butanowych jest silniejszy niż w przypadku innych rodzajów paliwa, więc jeśli szukasz czegoś o „czystym” zapachu, może to nie być najlepsza opcja.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dziesięć =