Kiedy możemy potrzebować adwokata?

Wielu ludzi uważa, że korzystanie z usług profesjonalnych kancelarii prawnych to przede wszystkim domena firm i dużych korporacji. To oczywiście błędne myślenie, ponieważ pomoc adwokata może się przydać w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z niewłaściwymi życiowymi wyborami czy konsekwencjami wynikającymi z nieznajomości prawa. Dobry specjalista pomoże m.in. w sprzedaży mieszkania oraz uporaniu się z rozwodem czy spadkiem.

Jedna osoba – wiele różnych spraw, nie tylko karnych

Wykwalifikowany i doświadczony adwokat to osoba kompetentna i wyposażona w dużą wiedzę na temat meandrów prawa. Jeśli to ma być tego typu fachowa obsługa prawna Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistę z prawdziwego zdarzenia. Z pewnością pomoże nam on uniknąć wielu złych decyzji oraz we właściwy sposób zabezpieczyć osobiste interesy, a ponadto znajdzie najkorzystniejsze wyjście z sytuacji, która z pozoru wydaje się być nie do wygrania. Udanie się do kancelarii adwokackiej jest najlepszym rozwiązaniem niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy. W tego typu miejscu są bowiem zatrudnieni specjaliści od różnych gałęzi prawa, których możesz np. znaleźć na tej stronie http://www.palucki.pl/specjalizacja/, w tym zwłaszcza:

  • Rodzinnego – m.in. sprawy rozwodowe (również te skomplikowane, z orzeczeniem o winie jednej ze stron), ustalanie władzy rodzicielskiej, alimenty dla małżonka lub niepełnoletnich dzieci, podział majątku
  • Spadkowe – pomoc w tworzeniu testamentu, sprawy dotyczące darowizn, podziału spadku, dziedziczenia po osobie zmarłej, podatków od spadków, zniesienia współwłasności.
  • Pracy – pomoc w sporządzaniu umów o pracę i innych dokumentów, przygotowywanie oraz opiniowanie różnych kontraktów menedżerskich.
  • Karnego – obrona osób oskarżonych, sporządzanie apelacji i zażaleń itp.
  • Gospodarczego – prowadzenie obsługi prawnej właścicieli firm, postępowania windykacyjne, egzekucyjne i przedsądowe, pomoc w sporządzaniu dokumentacji oraz umów spółek lub stowarzyszeń, ogłaszanie upadłości itd.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − dziesięć =