Łóżka kute czy drewniane?

Sypialnia to ważne pomieszczenie w domu, ponieważ po całym, męczącym dniu to właśnie w tym miejscu kładziemy się spać i szukamy odprężenia. Z tego powodu najważniejszym meblem, który decyduje o jakości relaksu jest łóżko. Mnogość propozycji w sklepach meblarskich jest tak duża, że może przyprawić o zawrót głowy. Powstaje wiele dylematów, dotyczących wyboru m.in. jaką ramę łóżka wybrać: kutą czy drewnianą?

Wielkim atutem drewnianych ram jest ich uniwersalność. Dzięki wyborowi drewna, łóżko sprawdzi się w wielu aranżacjach albo dopasuje się do zmieniającego się otoczenia, wtedy gdy najdzie nas ochota na małą zmianę wystroju bez wymiany łóżka. Kolejną zaletą drewna jest antystatyczność, co przypadnie do gustu zwłaszcza alergikom. Decydując się jednak na ten gatunek tworzywa, trzeba przygotować się na dokładną pielęgnację, by jak najdłużej utrzymać jego jakość.

Z drugiej strony łóżka z kutymi ramami wykazują największą trwałość. Nie straszne im zmieniające się warunki lub niekorzystne czynniki (wilgoć,obciążenie). Wartość estetyczna tego materiału też jest jego niepowtarzalną częścią, która decyduje o tak wielkim zainteresowaniu. Klienci sklepów meblowych często decydują się na zakup łóżek metalowych pojedynczych, które świetnie sprawdzają się dla singli czy nastolatków. Łóżka kute to jednak spora waga, która może kolidować z częstymi przeprowadzkami.

Ostateczny wybór pozostaje jednak kwestia indywidualną. Dylemat toczy się raczej między dopasowaniem do wystroju wnętrza, ponieważ oba rodzaje ram są niezwykle funkcjonalne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − cztery =