Najważniejsze cechy dobrego kominka do salonu

Kominki są świetnym dodatkiem do domu, zwłaszcza jeśli go nie masz. Mogą one nadać pomieszczeniu szczególny akcent i stworzyć ciepłą atmosferę. Jeśli zdecydowałeś się na kominek, nadszedł czas, aby pomyśleć o jego projekcie. Przygotowaliśmy listę cech, które pomogą Ci wybrać najlepszy kominek do salonu.

Rozmiar i kształt

Kominek powinien być wystarczająco duży do palenia polan, więc lepiej, jeśli ma otwartą przestrzeń do spalania drewna. Mały kominek może służyć do palenia sztucznych polan lub kominków z przeszklonymi drzwiami.

Ważny jest również kształt. Jeśli chcesz, aby Twój salon wyglądał bardziej luksusowo, wybierz kominek o prostokątnym lub owalnym kształcie z zakrzywionymi krawędziami lub ostrymi narożnikami. Jeśli jednak wolisz tradycyjnie wyglądające, to zdecyduj się na okrągłe lub kwadratowe kształty z zakrzywionymi krawędziami lub ostrymi narożnikami.

Materiały

Kominki są zazwyczaj wykonane z betonu, cegły lub kamienia, ale obecnie mogą być również wykonane z metalu lub drewna. Kominki betonowe są tańsze, ale mają tendencję do pękania po pewnym czasie z powodu zmian temperatury, więc nie są zalecane, chyba że mieszkasz w ciepłym obszarze klimatycznym, gdzie zmiany temperatury nie są naprawdę zauważalne. Cegła i kamień są bardziej trwałe, ale mają tendencję do bycia drogimi. Kominki metalowe i drewniane to najbardziej przystępne opcje. Mogą być również bardzo stylowe i wyglądają świetnie w prawie każdym otoczeniu, jak przystało na domowe kominki Lublin ma na swoim terenie sklepy z świetnymi metalowymi kominkami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − pięć =