Styl art deco czy nowojorski – na który się zdecydować?

Urządzając mieszkanie, często stajemy przed dylematem, na jaki styl się zdecydować. Jeśli nie jesteś zwolennikiem minimalizmu czy skandynawskiej prostoty, a cenisz sobie elegancję, bogactwo i szlachetne materiały, ale nie chcesz, aby było nudno, warto rozważyć styl nowojorski lub art deco.

Co je różni i łączy?

Wnętrza w stylu nowojorskim wyróżniają się połączeniem szlachetnych barw – bieli, szarości, ciemnych zieleni, bordo czy ecru. Drewniane podłogi i meble uzupełniają niklowane elementy, ciężkie zasłony czy liczne poduszki na kanapach. Bardzo dużą rolę odgrywa oświetlenie, zarówno naturalne w postaci dużych powierzchni okien jak i sztuczne w postaci bardzo starannie dobieranych różnego rodzaju lamp i kinkietów.

Wrażenie harmonii dają symetrycznie ustawione meble często występujące parami np. ustawione naprzeciwko siebie dwie takie same sofy, fotele czy stoliki kawowe. Meble pasujące do tego stylu można znaleźć na https://ornali.com/pl/74-nowojorski.

Art deco również bazuje na szlachetnych materiałach. Meble często są politurowane, króluje wysoki połysk. Charakterystyczne jest łączenie różnych funkcji w jednym meblu. Sofy w stylu art deco mają geometryczne kształty i zachęcają do wypoczynku.

Również bardzo wygodne są stworzone na potrzeby tego stylu fotele klubowe. Wyraźna jest geometryzacja, często pojawia się okrąg lub owal – np. stoliki z okrągłymi blatach. Dekorację uzupełniają tkaniny w geometryczne wzory oraz oryginalne bibeloty.

Zarówno styl nowojorski, jak i art deco będą idealne dla osób ceniących klasykę i elegancję, ale w bardziej oryginalnym wydaniu. Art deco wniesie do wnętrza nieco wyrafinowania i nonszalancji, doskonale sprawdza się w kamienicach bądź wysokich apartamentach. Styl nowojorski jest w swojej szlachetności również bardzo przytulny, można pokusić się o jego wprowadzenie nawet w mniejszym mieszkaniu w bloku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =