Uniwersalne ozdobniki ścian w domu

Ściany nie muszą być nudne i puste, niekoniecznie musimy także traktować je jak wystawę zdjęć rodzinnych. Możemy ozdobić je niewielkim kosztem w ciekawy sposób, by stały się dekoracją domu, a przy tym wyrażały osobowość i gust gospodarzy. Jakie mamy możliwości i na co warto się zdecydować?

Dekoracje ścienne – od obrazów po makramę

Puste ściany mogą stworzyć nieprzyjemny, surowy klimat, przez który trudno nam będzie poczuć się jak w domu. Dlatego oprócz dekoracji ustawianych na meblach warto wybrać też takie nadające się do powieszenia na ścianie. Oczywiście pierwszy wybór, który wielu osobom przychodzi na myśl, to obrazy – sprawdzą się świetnie, bo  bez problemu dopasują się do każdego stylu i wnętrza. Sztuka nowoczesna uzupełni minimalistyczny salon czy sypialnię, a klasyczne krajobrazy doskonale wkomponują się w bardziej tradycyjnie urządzone wnętrza, a mogą być także ciekawym kontrastem dla industrialnych czy loftowych elementów.

Dobrą alternatywą dla obrazów są też plakaty przedstawiające zdjęcia z ważnych momentów w historii, będące reprodukcją klasycznych dzieł czy nawiązaniem do popkultury. Duży wybór plakatów na każdą ścianę znajdziemy na https://scandiposter.pl/plakaty, więc każdy będzie mógł wybrać swój ulubiony motyw. Przytulności i swojskości dodadzą wnętrzom takie dekoracje jak kwietniki z żywymi roślinami bądź makrama, która jest nowoczesnym dodatkiem odwołującym się do tradycyjnych metod tworzenia dekoracji ze sznurka. Ozdobione ściany sprawią, że pomieszczenia wydadzą się cieplejsze i przytulniejsze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + jeden =