Jak agencje nieruchomości sprzedają nieruchomości?

Praca agencji nieruchomości prowadząca do sprzedaży danego lokalu zaczyna się w momencie, w którym wraz ze sprzedającym ustala się cenę takiej nieruchomości. Właściwa wycena w dużym stopniu wpływa na to jak szybko uda się znaleźć nabywcę na dane mieszkanie lub dom. Dużo zależy również od sposobu w jaki przygotuje się ofertę, a nawet od tego, jak samo mieszkanie będzie zaprezentowane na zdjęciach dołączonych do oferty. Biuro nieruchomości często zatrudnia profesjonalnych fotografów wnętrz, którzy potrafią uwypuklić na zdjęciach wszystkie zalety danego lokalu.

Przygotowanie i zamieszczenie oferty

Przygotowując ofertę mieszkania trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, kto może być zainteresowany danym typem lokalu. Biuro nieruchomości przygotowuje zazwyczaj ofertę z myślą o bardzo konkretnym kliencie, który mógłby być zainteresowany mieszkaniem lub domem w tej konkretnej lokalizacji. Biuro nieruchomości zamieszcza potem ofertę takiego lokalu w wielu portalach pośredniczących w sprzedaży mieszkań lub domów. Pracownicy agencji nieruchomości będą odpowiadali na telefony zainteresowanych osób oraz prezentowali im później dany lokal. Doświadczony agent nieruchomości z pewnością będzie w stanie opowiedzieć o danym mieszkaniu o w taki sposób aby wskazać jego najmocniejsze strony.

Baza klientów

Agencja nieruchomości zazwyczaj ma również całą bazę klientów, którzy mogą być zainteresowani lokalem o określonych parametrach. Gdy nowa oferta trafia na rynek są w stanie szybko znaleźć osoby, które mogłyby być zainteresowane domem lub mieszkaniem o podobnym metrażu w takiej a nie innej lokalizacji.

Artykuł napisany we współpracy z Extra – agencja nieruchomości Szczecin.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 14 =