W co inwestować?

W dzisiejszych niepewnych czasach wiele osób zastanawia się, w co zainwestować, by nie stracić na inflacji, a najlepiej dodatkowo coś zarobić. Lokaty w banku posiadają dziś bardzo niskie oprocentowanie i nie opłaca się w nich trzymać pieniędzy osobom, które chcą czegoś więcej niż zamrożenia pieniędzy na dwa lub trzy lata. Inną formą inwestycji, która była dawniej bardzo popularna jest złoto.

Jeszcze kilka lat temu ceny tego kruszcu szybowały w górę, a ci którzy zainwestowali we właściwym momencie, czyli przed kryzysem finansowym w 2008 r. solidnie się wzbogacili. Niestety od kilku lat cena złota nie pozwala już zarobić inwestorom, a co gorsza – wciąż idzie w dół. Obecnie jego cena kształtuje się w okolicach 1200 dolarów za uncję i niewiele wskazuje, by miała pójść w górę na tyle, żeby inwestycja w złoto stała się znowu opłacalna.

To może mieszkania?

Bardzo dobrą formą inwestycji są ostatnio mieszkania. Deweloperzy wybudowali ich tyle, że rynek wydawać mógłby się nasycony. Nic bardziej mylnego – popyt wciąż rośnie i nic nie wskazuje, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Ludzie wciąż chcą kupować mieszkania a deweloperzy nie nadążają z budową ich. Dużą popularnością cieszą się na przykład lokale na wynajem Szczecin, a w dzielnicy Bezrzecze popyt na nowe mieszkania jest wyjątkowo duży.

Warto więc pomyśleć o kupnie mieszkania jako formie długofalowej inwestycji. Może się bowiem okazać, że nie tylko pozwoli ona nam na siebie zarobić, ale samo mieszkanie może przydać się również w przyszłości. Z ciekawymi nieruchomościami można zapoznać się na https://elite.nieruchomosci.pl/domy/bezrzecze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + czternaście =