Kupno mieszkania czy wynajem? – zalety i wady każdego z nich

Znalezienie mieszkania, które będzie spełniało nasze potrzeby nie jest łatwe. Zwłaszcza, że potrzeby te zmieniają się z czasem. Każdy z nas chce mieć jednak gdzie zrelaksować się po powrocie z pracy, i spędzić czas z rodziną. Jedni z nas decydują się na zakup mieszkania, inni na jego wynajem. Co bardziej się opłaca?

Wynajmowanie mieszkania

Wynajem mieszkania wbrew pozorom ma wiele plusów. Nie jesteśmy na stałe przywiązani do jednego miejsca. Kiedy przyjdzie nam ochota na zmiany i będziemy chcieli się wyprowadzić do większego miasta wystarczy, że sprawdzimy ogłoszenia np. mieszkania Szczecin wynajem. Nie musimy martwić się sprzedażą ani innymi formalnościami. Po prostu wypowiadamy umowę i się przeprowadzamy. Jeśli po jakimś czasie uznamy, że kawalerka już nam nie odpowiada również nie będzie problemu ze znalezieniem większego mieszkania. Zmieniając pracę nie będziemy musieli dojeżdżać do niej przez całe miasto, możemy wynająć coś w jej pobliżu.

Dużym plusem jest również to, że nie ponosimy żadnych kosztów remontu, napraw czy wymiany sprzętu. Za wszystko to odpowiada właściciel. Wynajem mieszkania nie jest jednak pozbawiony wad. Przede wszystkim mieszkanie nie jest nasze, a co miesiąc za nie płacimy. Moglibyśmy tę kwotę odkładać lub spłacać nią kredyt mieszkaniowy.

Zakup własnego mieszkania

Jeśli w nowym mieście nam się spodoba, możemy przyjrzeć się mieszkaniom na sprzedaż w Szczecinie. Największym plusem zakupu własnego mieszkania jest to, że jesteśmy jego właścicielami. Jest to bardzo duża inwestycja w naszą przyszłość. Nieruchomość możemy również urządzić według naszych potrzeb i w stylu jaki lubimy. Największym minusem oprócz dużych kosztów jest brak mobilności. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli zmienić miejsce zamieszkania konieczna może być sprzedaż nieruchomości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + siedemnaście =