Czy warto kupować tymczasowe ogrodzenie na działkę budowlaną?

Jeżeli właśnie mamy pod sobą prywatna inwestycję budowlana, zapewne w czasie jej trwania pojawia się wiele różnych pytań i wątpliwości. Wśród nich pojawia się również dylemat, który ma nam określić, czy musimy koniecznie zakupić tymczasowe ogrodzenie, by oddzielić plac budowy od reszty terenu. Okazuje się, że jest to kwestia bardzo sporna i każdy inwestor tak naprawdę podejmuje decyzję sam.
Za założeniem tymczasowego ogrodzenia przemawia chęć zaznaczenia prywatnego terenu. Przede wszystkim inwestorzy chcą się ochronić przed niepowołanymi gośćmi. Z jednej strony mają nadzieję, że w ten sposób unikną niepotrzebnych kradzieży z placu budowy. Natomiast budując dom na obrzeżach miasta, bardzo często na takich placach pojawiają się goście w postaci młodzieży szukającej dla siebie kąta by móc spokojnie poimprezować. Lub w takich miejscach starają się nocować osoby, które na co dzień nie mają dachu nad głową.

Z drugiej jednak strony, zakładanie ogrodzenia na placu budowy, może wiązać się z niepotrzebnym kosztem. Ponieważ nawet ogrodzenia tymczasowe ażurowe na przykład nie są żadną przeszkodą by dostać się na teren inwestycji. Ponadto może okazać się sporym utrudnieniem dla pojazdów takich jak koparki, dźwigi, lub wiele innych, które mają przedostać się na teren budowy, a także móc się na nim swobodnie poruszać.

Ostateczna decyzja i tak będzie należeć do samego inwestora. Jeżeli ma on wolne środki finansowe na tego typu zakup, to może skorzystać z tej możliwości. Natomiast w chwili, gdy liczy się każdy grosz, to lepiej odkładać pieniądze na porządne ogrodzenie.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Serwi Budowy oferującym oferującym m.in. ogrodzenia, rusztowania (sprawdź: rusztowania plettac) oraz szalunki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 4 =