W jakiego typu problemach może pomóc osoba psychiatry?

Psychiatria jest gałęzią medycyny obejmującą szeroki zakres problematyki dotyczącej zdrowia psychicznego. Lekarz o tej specjalności udziela pomocy osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne wynikające z nieprawidłowości funkcjonowania centralnego układu nerwowego lub mające swoje źródło w niekorzystnej sytuacji życiowej pacjenta. Z jakimi problemami należy zwracać się do psychiatry?

Zaburzenia funkcjonalne

Problemy osobiste, zawodowe lub trudności w komunikacji ze środowiskiem społecznym mogą doprowadzić do zaburzeń o charakterze nerwicowym. Przejawiają się one w postaci nadmiernych napięć emocjonalnych i lęków, a często towarzyszą im objawy somatyczne takie jak trudności z zasypianiem, anoreksja, bulimia lub zaburzenia seksualne. W warszawskiej poradni zdrowia psychicznego https://psychiatra.eu/psychiatra-bemowo/ prowadzona jest terapia nerwic o różnym podłożu.

Choroby psychiczne

Jednostki chorobowe związane z wpływem czynników biologicznych lub genetycznych takie jak schizofrenia, depresja i różnego typu psychozy, wymagają leczenia farmakologicznego. Podstawą jest precyzyjna diagnoza etiologii tych schorzeń. Na podstawie wywiadów i specjalistycznych badań psychiatra opracowuje plan leczenia. Długofalowa terapia ma na celu powrót pacjenta do pełnego zdrowia lub znaczną poprawę jakości jego życia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =