Z jakiego materiału powinna być wykonana czapka dla dziecka?

Niezależnie od pory roku zawsze warto być przygotowanym na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dobrze dobrana czapka dla dziecka w jesienno-zimowe dni zapewni mu podstawową ochronę przed zimnem i deszczem. Z kolei głównym zadaniem letniej czapki z daszkiem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. W niesprzyjających warunkach pogodowych dzieci łatwo łapią rozmaite infekcje, a jak powszechnie wiadomo, głowa jest częścią ciała wyjątkowo wrażliwą na zimno. Czym w takim razie należy się kierować się przy wyborze czapki dla dziecka? Z jakiego materiału powinno być zrobione wygodne nakrycie głowy?

Materiał i wykonanie

Bardzo ważne jest, żeby dziecięca czapka była wykonana z naturalnych tkanin, które pozwolą skórze głowy oddychać i zapobiegną jej poceniu. Jesienią i zimą świetnie sprawdzają się czapki bawełniane, a jeżeli sezon zapowiada się wyjątkowo mroźno, to warto sięgnąć po nakrycie głowy w wełnianej odsłonie. Natomiast należy się wystrzegać czapek wykonanych w stu procentach ze sztucznego poliestru – takie modele nie tylko nie zapewniają skutecznej ochrony przed zimnem, ale również przyczyniają się do pocenia. Na sezon wiosenny doskonale nada się czapeczka wykonana z cienkiego, oddychającego materiału, która nie powinna zsuwać się z głowy dziecka nawet przy gwałtownych ruchach np. podczas biegania po placu zabaw. Bawełna z domieszką elastanu to idealny materiałowy miks na dobrze przylegającą, ale jednocześnie przewiewną czapkę wiosenną. 

Przede wszystkim wygoda

Żeby dziecko chciało z ochotą nosić swoje nakrycie głowy, najpierw musi się z nim przede wszystkim polubić. Dlatego każdy taki zakup, w miarę możliwości, dobrze jest konsultować ze swoją pociechą. Jeżeli szukamy czapki na zimę dla dziewczynek, to warto pamiętać, że dużą popularnością cieszą się tu czapki z pomponem, szczególnie te w jasnych kolorach. Czapki z pomponem dla chłopców, również są przez nich powszechnie lubiane, ale w tym wypadku sięgnąć można po egzemplarz np. w kolorze czerwonym, szarym lub granatowym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − siedem =