Zimowe kreacje pełne stylu

Zima kojarzy się wielu z nas bardzo negatywnie. Wraz z jej nadejściem należy zapomnieć o ciepłych wieczorach i upalnych dniach na rzecz ujemnych temperatur oraz częstych opadów śniegu. Wiąże się to również ze zmianą garderoby: z lekkiej i przewiewnej na ciepłą i zakrywająca całe ciało. Niestety nie da się tego uniknąć, a następujące po sobie pory roku są naturalnym procesem, który występuje przecież każdego roku. Zamiast jednak popadać w gorszy humor, należy wykorzystać ten czas jak najlepiej, a może po prostu spojrzeć na całą sytuację z innej strony? Przecież zima, podobnie jak lato i każda inna pora roku, jest również doskonałą okazją, by bawić się modą i szaleć z różnymi stylizacjami. Na szczęście producenci oraz różnorodny rynek odzieżowy oferują nam bardzo szeroki wybór w tym zakresie, dzięki czemu możemy tworzyć rozmaite stylizacje na poprawę humoru i pokonanie panującego na zewnątrz mrozu. Mogą być jednocześnie stylowe, komfortowe i zapewniające tak niezbędne w tym czasie ciepło. Na jakie odzieżowe hity warto postawić? Przede wszystkim na dodatki, którymi można się wspaniale bawić i urozmaicać każdą stylizację.

Chroń głowę

Jeśli mowa o stylowych dodatkach na chłodniejszą porę, to na pierwszym miejscu należy wskazać śmieszne czapki zimowe. Po pierwsze liczy się materiał, z którego są wykonane. Im cieplejszy, tym lepiej dla naszej głowy, która jest niezwykle wrażliwa na niskie temperatury. Popularność w tej kwestii zyskała przede wszystkim wełna, ale równie dobrze sprawdza się oczywiście bawełna czy cieplutka dzianina. Poza tworzywem ważną kwestią jest wzór, bo o to przecież najbardziej chodzi w śmiesznych czapkach. Najczęściej jest nim zabawny rysunek lub grafika, która nawiązuje do aktualnych trendów popkulturowych. Wiąże się zatem z postaciami z kreskówek, bajek lub znanych filmów animowanych.

Równie popularny jest motyw emotikon, które zawładnęły świadomością młodzieży i nie tylko. Na takiej czapce może się również pojawić jakieś zabawne hasło lub tak przecież popularny hasztag. Wzór to jednak  nie jedyny wyznacznik sukcesu. Tego rodzaju okrycie głowy może też przypominać kształtem jakieś zwierzę lub przedmiot. W przypadku dziecięcych modeli będą to raczej zwierzątka, a dla starszych osób kotki, rogi czy ponownie kształty nawiązujące do aktualnej mody. Najczęściej tego typu czapki powstają z okazji jakichś uroczystości lub świąt. Pojawiają się w okresie mikołajek oraz bożonarodzeniowym, przedstawiając motywy choinek, bombek lub renifera.

Modnie i wygodnie

Jak jeszcze można dodać sobie stylu w okresie zimowym? Świetnie w tej roli sprawdzają się czapki z pomponami, które od kilku sezonów są już prawdziwym modowym hitem. Ich różne modele można znaleźć na https://kabak.com.pl/kategoria/czapki-z-pomponem. Podobnie jak w innych przypadkach wybór jest naprawdę ogromny. Najpopularniejszym zestawieniem jest kontrast w kontekście materiału lub koloru. Po pierwsze można wybrać materiałową czapkę, którą ozdabia futrzany pompon albo zdecydować się na okrycie w jednym kolorze, którego zwieńczeniem jest pompon w zupełnie innym odcieniu. Z całą pewnością właśnie w ten sposób można się doskonale wyróżnić z tłumu.To również bardzo uniwersalny model, który jeszcze długo zostanie w modzie. Widoczny, okrągły dodatek przełamuje prostotę fasonu i nadaje atrakcyjności.

Najnowszym trendem jest połączenie czapki aż z dwoma pomponami, które zyskuje coraz więcej zwolenników i fanów. Decydują się na nie nie tylko małe dziewczynki, ale również nastolatki, a także kobiety w różnym wieku. Coraz częściej w takim modelu można również spotkać mężczyzn. Doceniają ich niebanalny charakter oraz nonszalancję. Kiedy przychodzą zimowe mrozy, warto zadbać o swój komfort termiczny, a taki oferuje właśnie czapka. Chroni przed utratą ciepła przez głowę, dodaje szyku, a nawet zadziorności. Tak właśnie działa fason z popularnym pomponem. Łączy w sobie wiele cech: elegancji, luzu, wygody i niewątpliwej estetyki. Spory wybór kolorów i wzorów powoduje, że ten rodzaj okrycia głowy cieszy się ogromnym uznaniem i wciąż jest bardzo chętnie wybierany każdej zimy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + szesnaście =