Alkomat w samochodach

,Jazda pod wpływem” to nadal przyczyna największej liczby wypadków. Sytuacji tej nie należy bagatelizować. Pijani kierowcy biorą bowiem udział w największej ilości śmiertelnych incydentów.

Własna kontrola

Powstało wiele stron informujących o tempie ,,schodzenia promili” z naszego organizmu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że algorytmy są indywidualne dla każdej jednostki. Nawet znajomość wagi oraz wzrostu badanego, nie określi nam dokładnej godziny, w której nasz organizm ,,uwolni się” od szkodliwych procentów. Z tego względu coraz większa liczba kierowców decyduje się na zakup własnych alkomatów.

Taki alkomat mamy zawsze pod ręką. Krótkie badanie pozwoli nam na określenie naszego obecnego stanu. Być może również uchroni nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami spożywania alkoholu. Nie zawsze bowiem jesteśmy w ogóle świadomi naszego obecnego stanu.

Na co zwracać uwagę?

Każde urządzenie posiada określone predyspozycje. W zależności od ceny, produkt będzie również bardziej lub mniej dokładny. Zakup nie powinien być zatem kwestią losowego wyboru.

Alkomat po pewnym czasie rozregulowuje się. Z tego tytułu, warto dbać o stan naszego urządzenia a także okresowo wymieniać sensor. Przed zakupem, koniecznie zapoznajmy specyfikację urządzenia a także jego rekomendację. Zbyt niska cena powinna być dla nas pierwszym sygnałem alarmowym.

Bezpieczeństwo z przymrużeniem oka

Zakup alkomatu niskiej jakości stanowi podwójne ryzyko. Wyniki w tym wypadku mogą znacząco różnić się od stanu faktycznego. Dlatego też własne badanie traktujmy raczej jako czynność profilaktyczną. Chyba, że zdecydowaliśmy się na drogi alkomat z dużą dokładnością i mamy pełne zaufanie do naszego organizmu.

Bogatą ofertę alkomatów samochodowych znajdziesz na przykład, na stronie www.xblitz.pl.

Interesują Ciebie kamery miniaturowe do samochodów? – sprawdź ofertę sklepu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − cztery =