Czy do psychologa należy chodzić tylko wtedy gdy ma się jakieś problemy?

Większość ludzi udaje się do psychologów po pomoc z problemami. Ale jest wiele pozytywnych powodów, aby odwiedzić psychologa też gdy ich nie masz.

Nie tylko z problemami

Może to być przydatny sposób, aby dowiedzieć się więcej o sobie lub o tym, jak funkcjonujesz w świecie. Może to być sposób na uzyskanie pewnej perspektywy na sprawy, które dzieją się w Twoim życiu, lub po prostu szansa na omówienie spraw z kimś, kto nie ma innej agendy niż słuchanie i wspieranie Cię.

Psychologowie są przeszkoleni w zapewnianiu środowiska, w którym można bezpiecznie zbadać, co się dla nas dzieje, bez osądzania i oczekiwań. Pomogą oni zapewnić, że pacjent czuje się wystarczająco bezpiecznie, aby powiedzieć, co się dzieje w jego wnętrzu, a także upewnią się, że wszelkie informacje, którymi się z nimi podzieli, pozostaną poufne.

Niektórym osobom łatwiej jest rozmawiać o pewnych sprawach z obcą osobą niż z kimś bliskim. Inni uważają za pomocne posiadanie kogoś, kto rozumie ich sytuację, aby czuć się mniej samotnym i odizolowanym.

Warto spróbować

Jeśli myślisz o umówieniu się na spotkanie, ale nie jesteś pewien, czy jest ono dla Ciebie odpowiednie – nie bój się! Jednym z najlepszych sposobów, aby dowiedzieć się, czy terapia jest dla Ciebie, jest jej wypróbowanie. Większość psychologów oferuje bezpłatne konsultacje.

Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty to zobacz stronę: https://in-altum.com/oferta/psycholog/zoliborz/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 10 =