Jaki styropian na elewację?

Ocieplenie domu to ważny etap prac budowlanych. Wykorzystuje się do tego styropian, czyli porowate tworzywo sztuczne, otrzymywane w wyniku spieniania litych granulek polistyrenu. Na rynku znajdziemy różne wersje styropianu. Jaki produkt wybrać na elewację? Podpowiadamy, jakie parametry są najważniejsze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze styropianu?

Najważniejszym parametrem styropianu jest współczynnik przewodzenia ciepła, inaczej współczynnik lambda. Wartość mieści się w przedziale 0,031-0,044 W/(mK), przy czym im niższa, tym lepiej. Styropian o niskim współczynniku lambda i stosunkowo niedużej grubości jest zdecydowanie lepszym i cieplejszym izolatorem niż gruby styropian o wysokiej lambdzie. 

Przy wyborze styropianu na elewację warto wziąć pod uwagę także:

  • wytrzymałość na rozciąganie i zginanie,
  • odporność na zawilgocenie,
  • przeznaczenie.

Wybierz produkt od sprawdzonego producenta

Na styropianie nie warto oszczędzać. Najlepszym wyborem będzie produkt znanej firmy, która dba o najwyższe standardy produkcji i wykorzystuje wyłącznie najlepsze komponenty. Producent powinien udostępnić klientom deklarację zgodności oraz atesty higieniczne potwierdzające wysoką jakość i doskonałe parametry techniczne swoich produktów.

Styropian od najlepszych producentów kupisz w hurtowni budowlanej HEBO. Na stronie http://hebo.com.pl/ znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące produktów oferowanych przez sklep. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc doświadczonych doradców w wyborze najlepszego styropianu na elewację.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dziewięć =