Powszechna cyfryzacja ma na celu przede wszystkim usprawnić pracę różnego rodzaju instytucji. Stosuje się ją także w placówkach medycznych, takich jak szpitale, przychodnie oraz gabinety lekarskie. Dokumentacja prowadzona w formie elektronicznej ułatwia nie tylko pracę personelu medycznego, ale także poprawia komfort pacjentów.
Oprogramowanie dla przychodni jest przede wszystkim bardzo łatwe w obsłudze. Jest on intuicyjne i po odbyciu szkolenia korzystanie z niego nie powinno sprawiać większych problemów dla personelu. Wdrożenie nowoczesnych systemów sprawia także, że pacjenci mogą umówić się na wizytę u wybranego specjalisty za pomocą internetu.
Dzięki oprogramowaniu cała dokumentacja medyczna orz wrażliwe dane pacjentów są przechowywane w bezpiecznym miejscu zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Pozwala ono bardzo usprawnić pracę placówki medycznej, ponieważ wszystkie dokumenty gromadzone są w jednym miejscu i można szybko je przejrzeć w razie potrzeby. Personel ma wgląd do archiwalnych wyników badań, wcześniejszych wizyt itp., dzięki czemu pacjent nie musi nosić ze sobą sterty dokumentów.
Cyfryzacja sprawia także, że zmniejszają się znacznie wydatki związane z kosztami administracji placówki. Nowoczesne oprogramowania sprawiają także, że przychodnia jest zdecydowanie lepiej postrzegana przez pacjentów. Dzięki temu chętniej wybierają oni daną placówkę i decydują się na wizytę w niej. Programy takie sprawdzają się zarówno w przypadku przychodni publicznych, jak i prywatnych.