Jak dobrze skleić opakowanie?

Przygotowanie odpowiedniego zabezpieczenia to podstawa nie tylko podczas wysyłki paczki. Dobrze sklejone opakowanie sprawdzi się również w trakcie przeprowadzki, kiedy trzeba przewieźć niewielkie przedmioty, czy w momencie wnoszenia czegoś do piwnicy. Jak poprawnie skleić opakowanie?

Przygotowanie potrzebnych narzędzi

Klejenie opakowań wymaga przede wszystkim dobrego przygotowania. Na początku należy znaleźć odpowiedni karton. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli przedmiot, który będzie do niego wkładany, jest kruchy lub łatwo może ulec zniszczeniu. Karton, czy pudełko powinno być na tyle dopasowane do przedmiotu, by nie trzeba go było umieszczać na siłę, ale też się nie przemieszczał w transporcie. Jeśli karton jest zbyt duży, można dodatkowo użyć folii bąbelkowej lub innego typu wypełniaczy.

Następnie trzeba znaleźć dobrą taśmę lub klej. Lepiej unikać takich, który dłuższy czas leżały w szufladzie, ponieważ nawet jeśli wstępnie skleją karton, to po niedługim czasie poszczególne części mogą zacząć się odklejać. W takim wypadku przedmiot, który znajduje się w opakowaniu, może się zniszczyć. Niezbędne oczywiście będą ostre nożyczki. Warto wiedzieć, że jeżeli pakowane są rzeczy delikatne jak np. szkło, a potem wysyłane, to dobrze jest na pudełku umieścić odpowiednią nalepkę. Osoba przenosząca karton będzie znacznie ostrożniejsza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + siedem =