Jak działa monitoring wizyjny?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Monitoring jest w dzisiejszych czasach niezwykle przydatnym rodzajem instalacji. Montuje się go wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba stałej rejestracji zdarzeń, chociażby w celach zwiększenia bezpieczeństwa. Coraz częściej w końcu spotkać się można z wieloma zagrożeniami, takimi jak kradzieże, napady i włamania. Nie każdy jednak wie o tym, że istnieją także różne rodzaje samego monitoringu. Jednym z nich jest chociażby monitoring wizyjny. Co trzeba o nim wiedzieć?

Działanie monitoringu wizyjnego

Na samym początku trzeba dowiedzieć się, czym właściwie jest monitoring wizyjny. Monitoring wizyjny jest to specjalny system wykrywania zagrożeń, który polega na stałej obserwacji danego terenu. Terenem tym może być zarówno ulica, jak i wnętrza budynków, dużych obiektów handlowych, a także wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej, instytucji i zakładów przemysłowych. Za jego pomocą można monitorować również wnętrza pojazdów transportu publicznego, czy prywatne domy. Głównymi elementami takiej instalacji są podłączone do centralnej stacji monitorowania kamery. Kamery te są rozlokowane w najważniejszych i najbardziej strategicznych punktach. Często korzysta się także z tzw. rejestratora cyfrowego. W kwestii działania takiego układu najważniejszy jest fakt, że wymaga on aktywnego działania pracowników, czyli np. portierów, którzy przebywają w stacji monitorowania. Obraz który rejestrują kamery jest bowiem przekazywany na żywo. W związku z tym zadaniem osoby pracującej przy monitoringu, jest stałe śledzenie sytuacji jaką pokazują aktywne cały czas kamery, a w razie niebezpieczeństwa zawiadamiać odpowiednie służby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastawa obiadowa – nowoczesna czy tradycyjna?
Zastawa obiadowa – nowoczesna czy tradycyjna?
Każdy z nas marzy o tym, aby mieć w domu idealną zastawę obiadową, która nie tylko będzie pięknie się prezentowała, […]
Dj na wesele – plusy i minusy
Dj na wesele – plusy i minusy
Zalety wynajęcia DJ-a na wesele DJ nie gra muzyki tak zwanej „na żywo”, odtwarza on piosenki z płyt albo komputera. […]
Szkolenia i audyty ISO
Szkolenia i audyty ISO
ISO to Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Jej zadaniem jest ustalanie standardów jakości, które są związane między innymi z wykonywaną pracą, produkcją […]