Jak przechowywać kosmetyki?

Każda kobieta posiada mnóstwo kosmetyków różnego rodzaju. Są to produkty służące do makijażu oczu, ust, twarzy, preparaty pielęgnacyjne, jak kremy, maski, olejki, czy też perfumy. Często wydaje się, iż ma w swojej kolekcji wszystko, co potrzebne niezależnie od okazji. Ale równie często okazuje się, że w odpowiedniej chwili trudno znaleźć tę potrzebną rzecz, czego konsekwencją jest korzystanie ciągle z tych samych cieni do powiek, szminek czy pudrów. W jaki sposób zatem należy przechowywać kosmetyki w domu, aby po pierwsze mieć do nich łatwy dostęp w każdym momencie, a po drugie uchronić je przed zniszczeniem z powodu złego przechowywania? Oto kilka rad, z których naprawdę warto skorzystać.

Należy pamiętać, że tego typu produkty różnią się od siebie nie tylko funkcją, ale także opakowaniem, konsystencją i co najważniejsze składem. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki powinnyśmy zachować pewne reguły dotyczące przechowywania ich w domu. Nie zawsze bowiem warunki, w jakich to robimy, są dobre i korzystne dla wszystkich rzeczy, które znajdują się w naszej kosmetyczce.

Odpowiednie miejsce

Pierwszą lokalizacją, którą kobiety najczęściej wybierają do przechowywania swoich kosmetyków jest łazienka. Niestety nie jest to miejsce odpowiednie ze względu na dużą wilgotność w niej panującą, momentami połączoną z dość wysoką temperaturą. Takie warunki sprzyjają powstawaniu pleśni i grzybów, które niewidoczne dla oka mogą pokrywać niezabezpieczone preparaty i narzędzia do makijażu. Takie warunki są korzystne tylko dla niektórych produktów do pielęgnacji, takich jak np szampony czy odżywki do włosów. Przez obecność w swoim składzie takich substancji jak parabeny czy silikony nie mogą być one przetrzymywane w zbyt chłodnych pomieszczeniach. Dla większości kosmetyków odpowiednią temperaturą do przechowywania będzie po prostu ta odpowiadająca pokojowej. Tylko wyjątki, do których należą perfumy (możliwość wyparowania), lakiery do paznokci (wysychanie) czy popularne w dzisiejszych czasach kremy czy balsamy ekologiczne i biologiczne (utrata swoich właściwości) powinny być przechowywane w chłodzie, albo nawet w temperaturze poniżej zera. 

Pomocne akcesoria

Miejsce, które wybierzemy do przechowywania kosmetyków powinno być w miarę możliwości osłonięte od promieni słonecznych. Również dostęp do niego powinien być łatwy, będzie to bardzo pomocne w utrzymaniu czystości. Odpowiednia segregacja produktów, ze względu na jakich zastosowanie, ułatwia w sposób znaczący utrzymanie porządku, a poza tym gwarantuje dostęp do poszukiwanej w danym momencie rzeczy. Pomocą w tym wypadku okazują się różnego rodzaju plastikowe podziałki czy segregatory. Należy pamiętać, iż oryginalne opakowania kosmetyków powinny być szczelne i nieuszkodzone, jest to gwarancją zachowania ich odpowiednich właściwości. Również narzędzia do makijażu i pielęgnacji należy czyste przechowywać w suchych i szczelnych pojemnikach. W sposób szczególny trzeba dbać o bardzo delikatne akcesoria takie jak sztuczne rzęsy kępki czy sztuczne rzęsy na pasku. Należy je po każdym użyciu wyczyścić i zamknąć w szczelnym pudełeczku, tak aby nie dostawał się do nich kurz i brud. Dzięki temu, będzie można używać je wielokrotnie.

Kuferki i pudełka

Jeśli mamy dużo produktów lub są one po prostu kosztowne, warto zastanowić się nad kupnem specjalnego i dedykowanego do tego specjalnego kuferka. Będzie to inwestycja, która się opłaci. Przykładowe można zobaczyć na http://noblelashes.pl/c/18/kuferki-kosmetyczne.html/. Preparaty i akcesoria będą posegregowane, zabezpieczone przed kurzem i wilgocią, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Taki kuferek przyda się również w transporcie naszych kosmetyków np w podróży. Wybór tego typu skrzyneczek na rynku jest bardzo duży, możemy wybrać odpowiedni dla nas rozmiar, kształt czy kolor.

Jak widać sposób przechowywania kosmetyków jest bardzo istotny dla zachowania ich właściwości i higieny ich stosowania. Powyższe zasady i sposoby ich uporządkowania pozwolą przedłużyć ich trwałość i czas stosowania, a co z tym związane również zaoszczędzić nasze pieniądze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − dwa =