Jakie korzyści może przynieść nam współpraca z zawodowym coachem?

Własny, dobrze prosperujący biznes albo kariera zawodowa jest marzeniem wielu ludzi. Jednak w obydwu przypadkach, oprócz odrobiny szczęścia, niezbędna jest samodyscyplina i silna motywacja do działania. Jak jednak to osiągnąć? Kto może nam w tym pomóc?

W jaki sposób zyskać motywację do działania?

Najczęściej naszym motorem napędzającym w karierze zawodowej jest po prostu chęć zarabiania większych pieniędzy. Bardzo często jednak to nie wystarcza. Po czasie czujemy się zmęczeni, wypaleni, trudno nam się zmobilizować. Czy można to odmienić? Czy są sposoby, by zmotywować się do działania?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest konsultacja z osobą, która zajmuje się coachingiem, a jeszcze lepiej coachingiem online. Specjalista taki pomaga w rozwoju procesu decyzyjnego, polepszeniu efektów działania, a tym samym łatwiejszemu osiąganiu celów. Czasem wystarczy niewielka zmiana, ale bywa tak, że musimy wiele zmienić w życiu, by znów uwierzyć w siebie. Najczęściej spotykanym sposobem rozwoju jest budowanie i zmiana codziennych nawyków, na takie jak wstawanie o tej samej porze, planowanie zadań na dany dzień czy codzienna wizualizacja osiągnięć. Bywają także zadania nieco odbiegające od normy, jak poranny lodowaty prysznic czy udział w surwiwalowej eskapadzie.

Wszystkie takie elementy rozwoju według szczegółowego programu podanego przez coacha budują wiarę w siebie, w swoje marzenia i cele oraz w to, że można osiągnąć to, co mamy zaplanowane. Czasem wystarczy jedno spotkanie, a czasem cykl spotkań z trenerem, jednak najważniejsze jest to, aby zmienić swoje życie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + dwanaście =