Jakie są popularne rodzaje masażu?

Jeżeli chcesz wybrać się na masaż w Poznaniu, lecz zastanawiasz się z jakich usług skorzystać, to warto przyjrzeć się temu jak wyglądają najbardziej popularne rodzaju takich zabiegów.

Klasyczne i relaksacyjne

Zdecydowanie najpopularniejsze są zabiegi masażu klasycznego, które obejmują przede wszystkim ruchy zwane rozcieraniem oraz głaskaniem. Mają one na celu poprawienie krążenia, a przy okazji rozluźniają mięśnie i pomagają w przyspieszeniu materii. Usługi te mogą obejmować całe ciało lub wybrane jego fragmenty i największą popularnością cieszy się masaż pleców.

Warianty klasyczne są często odprężające, lecz poszukując jeszcze większego relaksu można się zdecydować na zabiegi z dodatkiem aromaterapii. Wykorzystywane są do nich specjalne olejki, dobierane indywidualnie przez masażystę, zależnie od oczekiwań klienta – mogą być zarówno energetyzujące, jak też dodatkowo wspierające wyciszenie oraz relaksację. Osoby preferujące delikatne formy masażu często decydują się też na zabiegi gorącymi kamieniami.

Inne warianty

Jeżeli poszukujemy masażu nie tylko relaksacyjnego, ale też takiego, który pomoże jeszcze bardziej w leczeniu schorzeń lub problemów ze zdrowiem, to dostępne są także inne warianty, również często wybierane przez klientów. Najczęściej jest to masaż tajski lub na tkankach głębokich. Są one bardziej intensywne i pozwalają skutecznie zwalczać różne bóle oraz dolegliwości. Osoby bardzo aktywne fizycznie powinny się zdecydować na masaże sportowe, które przyspieszają tempo regeneracji naszego ciała.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − dwanaście =