Łóżko – centralny punkt sypialni

Estetyczna sypialnia to niezbędny warunek komfortowego samopoczucia we własnym mieszkaniu. Najważniejszym meblem jest w niej oczywiście łóżko, od którego zależy jakość snu i stopień wypoczęcia po nocy. Właśnie dlatego trzeba poważnie zastanowić się nad wyborem odpowiadającym własnym potrzebom i wymaganiom. Niektórzy decydują się na rozkładane kanapy i sofy. Inni preferują te niskie z cienkim materacem. Coraz częstszym zabiegiem jest jednak wybór łóżka kontynentalnego, które zdecydowanie wyróżnia się wśród innych mebli.

Jakie są jego najważniejsze cechy?

Jest to mebel, którego konstrukcja składa się aż z trzech warstw:

  • podstawy – warstwy sprężynowej, która wzmacnia wytrzymałość, stabilność oraz amortyzację,
  • materaca sprężynowego, pomagającego w rozłożeniu nacisku oraz cyrkulacji powietrza,
  • topera – materaca nawierzchniowego, wykonanego najczęściej z delikatnej pianki.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest ono wyższe i masywniejsze niż pozostałe dostępne modele, co jednak nie ujmuje mu szyku. Jeśli chcemy zdecydować się na jego zakup, to profesjonalnie zaprojektowane łóżka kontynentalne można zamówić na przykład na stronie: https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-KONTYNENTALNE/92.

Zalety i wady

  • Dzięki wspomnianej wcześniej technologii trzech warstw materacy, mebel jest wyjątkowo wygodny i znacząco poprawia jakość snu.
  • Łóżko ma oryginalny i luksusowy wygląd. Dzięki swym rozmiarom i różnym wersjom wezgłowia nie sposób go nie zauważyć. Z pewnością nada niepowtarzalnego charakteru każdej sypialni.
  • Choć dla niektórych cena za mebel może wydawać się wygórowana, warto pamiętać, że jest on wytrzymały, komfortowy i starczy na wiele lat użytkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =