Jak nauczyć się przerabiać ubrania?

Czasami posiadamy w swojej domowej garderobie mnóstwo ubrań, które są nas zbyt małe, niedopasowane albo poważnie uszkodzone. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest z pewnością nauczenie się podstaw przerabiania odzieży. Gwarantuje to bowiem całkiem spore oszczędności, a dodatkowo daje szansę na samodzielne stworzenie oryginalnych elementów stylizacji. Kluczowe umiejętności w omawianym zakresie można bez problemu przyswoić na kursie szycia organizowanym regularnie zarówno w większych, jak i mniejszych miastach naszego kraju.

Wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu

Podstawowy kurs szycia pozwala nabyć wiedzę na temat m.in. skutecznego skracania spodni, sukienek i rękawów (w kurtkach, koszulach, bluzach itp.), zwężania różnych ubrań, wszywania gumek, falban, fałd czy stójek, odpruwania guzików i przyszywania nowych, łączenia ze sobą dwóch odmiennych materiałów, a także wprowadzania kieszeni. Poza tym uczestnicy są informowani o najbardziej przydatnych urządzeniach i akcesoriach – łącznie z ich funkcjonalnością oraz sposobami wykorzystania w praktyce. Omawiany kurs trwa zazwyczaj od 20 do maksymalnie 50 godzin, jest prowadzony przez doświadczone krawcowe i kosztuje między 500 zł a 1000 zł – oczywiście w zależności od szkoły czy długości trwania.

Po jego odbyciu kolejnym krokiem powinno być zaopatrzenie się w automatyczną maszynę do szycia (najlepiej niezbyt drogą) i poświęcenie kilku chwil na naukę jej obsługi. Warto też zakupić akcesoria w postaci szpulek z nićmi, zestawu igieł zróżnicowanych pod względem długości, nożyczek, szpilek, znaczników i centymetra. Na koniec pozostaje już tylko regularne ćwiczenie i nabywanie wprawy. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 13 =