Najlepsze piosenki dla dzieci

Aby umilić czas naszemu maluchowi lub pomóc mu szybko zasnąć, warto wyposażyć się w kołysanki dla dzieci. Dawniej ich zdobycie nie było łatwe, trzeba było w tym celu obejść sporo sklepów sprzedających płyty, kasety i inne nagrania audio. W obecnych czasach mamy internet i dzięki temu wybór piosenek dziecięcych jest wprost nieograniczony.

Biały szum

Małe dzieci nie lubią całkowitej ciszy nocą, dlatego w trakcie zasypiania oraz snu warto puszczać im nagrania, które nazywane są tzw. białym szumem. Może to być na przykład odgłos jakiegoś sprzętu domowego, które dziecko dobrze zna, takiego jak szum lodówki czy nawilżacza powietrza. Nagrania tego typu możemy pobrać ze strony https://www.lulanko.pl/. Najlepiej uruchomić je na stacjonarnym odtwarzaczu audio i zapętlić, tak by były odtwarzane cały czas, przy niewielkim poziomie głośności. Dzięki temu nasza pociecha nie tylko łatwo zaśnie, ale również nie będzie się budzić. Postarajmy się poeksperymentować i wybrać taki rodzaj białego szumu, przy którym maluchowi będzie się spało najlepiej.

Kołysanki

Inne piosenki dla dzieci ułatwiające zasypianie to typowe kołysanki. Również możemy znaleźć je na stronie, którą podaliśmy wcześniej. Tu także warto eksperymentować uważnie sprawdzając, którą piosenkę maluch polubi najbardziej. Może to być np. „Ach śpij kochanie”, „Z popielnika na Wojtusia”, czy też „Twinkle twinkle little star”. Oprócz tego można też pobrać pozytywną i wesołą muzykę dziecięca, taką jak np. „Pączek Wesołek”, która nadaje się do słuchania przez cały dzień. Z pewnością wpłynie ona na poprawny rozwój naszej pociechy, a być może nawet ujawni jej talent do śpiewania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + dziewięć =