Modne kształty okularów korekcyjnych

Okulary korekcyjne stały się już nie tylko potrzebnym akcesorium, ale i modowym gadżetem. Obecnie przedmiot ten odpowiada za ogólny wygląd stylizacji niemal w takim stopniu jak inne główne dodatki, takie jak buty czy torebki. Z tego względu zmianom ulegają też trendy dotyczące poszczególnych wariantów. Jakie kształty okularów są obecnie modne i popularne?

Czym kierować się przy wyborze oprawek?

Choć panujące trendy znacząco wpływają na nasze decyzje zakupowe, to przy wyborze oprawek powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze to co modne, będzie dla nas odpowiednie. Oprawki do okularów przede wszystkim powinny być dobrane odpowiednio do kształtu twarzy. Dzięki temu można złagodzić ostre rysy lub na odwrót – zaostrzyć je, jeśli nasze oblicze prezentuje się bardzo delikatnie i subtelnie. Co do zasady przy okrągłej twarzy najlepiej sprawdzają się wersje kwadratowe i niezbyt szerokie. Przy owalnym kształcie, Ok, możemy sobie pozwolić na większą dowolność i eksperymentowanie zarówno z układem, jak i rozmiarem oprawek. Z kolei obramowania o okrągłym kształcie najlepiej sprawdzają się przy trójkątnym ułożeniu twarzy – gdy mamy szerokie czoło, natomiast dość spiczastą brodę. Osiągany efekt możemy też zmieniać samą grubością oprawek. Szersze i bardziej widoczne wersje przydają się choćby przy kwadratowej twarzy, którą warto optycznie zaokrąglić.

Zmienne trendy

Na rynku okularów, trendy nie zmieniają się aż tak dynamicznie, jak choćby w branży odzieżowej. Często możemy się spotkać z tym, że do łask powracają kształty popularne już przed laty, lecz wzbogacone jakimiś detalami lub po prostu wypuszczone w nieco odświeżonym wydaniu. Z tego względu wybierając oprawki popularne w danym sezonie nie musimy się też obawiać, że lada moment trzeba je będzie zmienić, gdyż poszczególne trendy utrzymują się zwykle stosunkowo długo. Łączy się to także z faktem, że niektóre koncepcje wręcz nie wychodzą z mody i cały czas pozostają aktualne. Niektóre modele są jednak w danym okresie szczególnie na topie.

Koło w czystej formie

W ostatnim czasie szczególnym uznaniem zaczęły się cieszyć okrągłe okulary. Były one popularne już w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, natomiast jest to kształt, który powraca w modowych trendach w zasadzie cyklicznie. Obecnie wydają się jednak bardziej pożądane niż kiedykolwiek wcześniej i dominują również w świecie celebrytów, który jest naśladowany przez wiele osób. Takie modele są dostępne w różnych wariacjach, natomiast najchętniej wybierane są obecnie oprawki z cienkiej i lekkiej konstrukcji. Występują też wtedy w większych wariantach i przede wszystkim cechuje je duża uniwersalność. Pasują bowiem do różnych kształtów twarzy i kojarzą się często z subtelną, wyrafinowaną elegancją, dzięki czemu wybierając takie wersje będziemy wyglądać w oczach innych na osoby o dobrym guście.

Okulary z podwójnym mostkiem

Wśród bardziej owalnych lub kwadratowych kształtów oprawek, szczególnie modne stały się obecnie wersje z podwójnym mostkiem. Nazywane są one czasem okularami z belką. Swego czasu uznawane były za bardzo nietypowy dodatek, na który decydowało się raczej niewiele osób. Wraz z upływem lat zdecydowanie zyskały jednak na uznaniu, gdyż pozwalają urozmaicić te bardziej typowe kształty, dzięki czemu wyglądamy w takich okularach po prostu ciekawiej.

Modele transparentne

Ciekawym rozwiązaniem są również okulary transparentne, które są bardzo mało widoczne i maksymalnie odsłaniają twarz. Są zatem subtelnym dodatkiem, który podkreśla same oczy, lecz nie wyróżnia się na tyle by dominować w stylizacji. Także w tej kategorii najmodniejsze pozostają wersje raczej zaokrąglone, natomiast szczególnie istotny jest w tym przypadku także dobór koloru oprawek, który powinien być neutralny. Niektóre modele okazują się niemal całkowicie przezroczyste, a inne nie tłumiąc urody, mogą dodawać twarzy jeszcze więcej uroku. Z tego względu okulary transparentne są obecnie bardzo chętnie wybierane.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Choć kształt i grubość obramowania to oczywiście najważniejsze aspekty, wpływające na to jak ostatecznie się prezentują okulary, to nie można zapominać również o ich kolorze. Mamy tutaj spore pole manewru, gdyż duży wybór oprawek jest dostępny w internecie na https://www.opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne.  Warto dopasowywać je także pod kątem koloru włosów i oczu czy też ogólnej karnacji. Mogą również stanowić sposób na wyrażenie siebie – bardziej intensywne barwy mogą stanowić podkreślenie wybuchowego charakteru i przebojowości, a stonowane będą pasowały osobom spokojnym i ceniącym elegancję.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 14 =