Morze Bałtyckie – idealne miejsce na rodzinne wczasy

Wiele rodzin planując nadchodzący urlop zastanawia się, jaki kierunek obrać w bieżącym roku. Bez względu na osobiste upodobania, północ Polski jest jednym z najatrakcyjniejszych rejonów kraju. Oprócz licznych obiektów noclegowych, które można znaleźć na  https://gufik.pl/, region ten wyróżnia się wieloma atrakcjami. Stereotypem jest myślenie, że wyjazd nad morze to tylko leżenie na plaży. Poniżej kilka propozycji jak ciekawie spędzić wczasy odwiedzając piękną Mierzeję Wiślaną. 

Blisko natury

Polskie Żuławy to przede wszystkim wyjątkowe tereny leśne, które umożliwiają niekończące się wędrówki. Odkrywanie przyrody, poznawanie historii i brak nudy jest pewnikiem, gdzie na wakacjach z dziećmi jest to bardzo ważne. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć to:

– rezerwat kormoranów w Kątach Rybackich,

– ujście Wisły do morza w Mikoszewie,

– Mewia Łacha,

– Ptasi Raj.

To tylko część atrakcji. Fani sportów wodnych również znajdą coś dla siebie. Spływ kajakiem, skutery wodne czy żaglówki. Wszystko według osobistych upodobań.

Aktywny wypoczynek

Tereny Mierzei Wiślanej to dobra baza wypadowa, aby zobaczyć i zwiedzić Trójmiasto. Jeśli jednak wczasowicze wolą pozostać na miejscu, mają do dyspozycji szereg szlaków, gdzie można poruszać się rowerem. Warto również odwiedzić parki linowe będące prawdziwym wyzwaniem dla dzieci w każdym wieku. Jedyną w swoim rodzaju atrakcją jest podróż koleją wąskotorową czy zwiedzenie muzeum bursztynu. Dla osób pragnących wzbogacić swoją wiedzę w dziedzinie historii idealnym miejscem będzie kościół ryglowy w Stegnie, latarnia morska w Krynicy Morskiej lub liczne domy podcieniowe wybudowane przez osadników holenderskich.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + siedemnaście =