Urządzenia i praktyki stosowane w ramach damskiego manicure

W celu przeprowadzenia profesjonalnego zabiegu manicure należy być w posiadaniu różnorodnych urządzeń i narzędzi kosmetologicznych. Narzędzia typu: cążki, radełka, pilniczki czy też gilotyny są podstawowym wyposażeniem gabinetu beauty. Aktualnie coraz powszechniej korzysta się z zaawansowanych urządzeń kosmetycznych.

Do wszelkiego rodzaju urządzeń manicure możemy zaliczyć: frezarki kosmetologiczne, pochłaniacze pyłu, lampy UV/LED, a nawet drukarki. Możliwości są coraz bardziej nieograniczone i w każdym salonie praktykuje się inne wynalazki. Ostatnimi czasy, ze względów zdrowotnych i ekonomicznych lampy UV zostały zastąpione lampami LED. Czas naświetlania jest zdecydowanie krótszy, co przyspiesza czas pracy. Nowoczesne lampy są mniejsze i mają ponadczasowy design. 

Innowacyjność urządzeń kosmetycznych

Coraz bardziej rozpowszechnione stały się frezarki kosmetologiczne. Możliwe jest dokupienie odpowiednich frezów i stosowanie ich według własnego uznania. Frezarki sprawiają, iż stylizacja przebiega szybciej i nie jest męcząca. Piłowanie akrylożelu nie jest już problematyczne i staje się mocno ułatwione. Podczas stylizacji wytwarza się duża ilość pyłu. Dlatego wynaleziono takie urządzenie, jak pochłaniacz pyłu. Sprawia on, że praca stylistki jest dużo bardziej schludna, a powstające zanieczyszczenia nie są wdychane. 

Wraz z rozwojem przemysłu kosmetycznego, powstają również innowacyjne urządzenia, przykładowo drukarki do paznokci. Opiłowany i gotowy paznokieć do malowania, podstawia się pod drukarkę. Ustawiane zostają różnorodne kolory, wzory, a nawet zdjęcia ściągane z internetu czy telefonu. Gotowy motyw należy jedynie przykryć nabłyszczaczem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − pięć =