Zwyrodnienia stawów i chrząstek – jak z nimi walczyć?

Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą dolegliwością, jaka dotyka narząd ruchu. Jest związana przede wszystkim z zaburzeniami ilościowymi oraz jakościowymi, które pojawiły się w obrębie chrząstek, które spełniają bardzo ważną rolę. Ich głównym zadaniem jest amortyzowanie ruchów stawów. Jeśli funkcjonują one nieprawidłowo, pojawia się ból oraz ogólny dyskomfort. Zwyrodnienie najczęściej dotyka stawów kolanowych, biodrowych oraz palców u rąk i nóg.

Leczenie zwyrodnienia stawów i chrząstek

Bardzo ważna w leczeniu tej dolegliwości jest wczesna reakcja, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy. Wdrożenie odpowiedniego leczenia pomoże uniknąć w przyszłości niepełnosprawności. Celem działania jest złagodzenie lub całkowite usunięcie dolegliwości oraz utrzymanie aktywnego trybu życia. Bardzo ważne jest też pilnowanie prawidłowej masy ciała, ponieważ nadwaga nadmiernie obciąża stawy. W przypadku mocno zaawansowanej choroby trzeba odciążyć chore stawy za pomocą lasek lub kul.

Jedną z nowoczesnych metod leczenia zwyrodnienia jest terapia Orthokine, która polega na wstrzyknięciu pacjentowi jego własnych, namnożonych białek przeciwzapalnych wytworzonych z krwi, która zostaje wcześniej od niego pobrana – co spowalnia procesy zapalne i hamuje niszczenie chrząstek. Skuteczność tej terapii została sprawdzona klinicznie i potwierdzona przeprowadzonymi badaniami. Jest stosowana także w leczeniu innych dolegliwości związanych z narządem ruchu. Więcej informacji dotyczących szczegółów terapii można znaleźć na stronie https://orthokine.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 11 =