Z czego wykonać elewację aby była trwała i jednocześnie cieszyła oko?

Z czego wykonać elewację aby była trwała i jednocześnie cieszyła oko?
Dom
/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu to duża inwestycja. Każdy jej element poczynając od wyboru projektu na ogrodzeniu kończąc, powinien być gruntownie przemyślany. Pod uwagę należy wziąć zarówno funkcjonalność, trwałość, jak i wygląd. Jednym z najistotniejszych etapów wykończenia domu jest jego elewacja. Co warto rozważyć, aby była ładna, ponadczasowa, ale też funkcjonalna?

Dobrej jakości materiały

Im lepsze, tym dłużej przetrwają i będą cieszyły oczy. Na szczególną uwagę zasługują elementy wykonane z naturalnych surowców, takich jak drewno, beton architektoniczny, ale także kamień. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy surowiec sprawdzi się dobrze w danych warunkach atmosferycznych.

Na co postawić

Raz wykonana elewacja, będzie towarzyszyła właścicielom przez wiele lat. Powinna więc być ponadczasowa. Nie oznacza to jednak, że ma być nudna, czy nie wpisywać się w aktualne trendy. Wręcz przeciwnie. Oczekiwania użytkowników spełni ulubione przez architektów drewno, pojawiające się zarówno na wszystkich ścianach, jak i w formie wstawek.

Ciekawie prezentuje się także deska elewacyjna w naturalnym odcieniu. Można ją montować zarówno poziomo, jak i pionowo. To drugie rozwiązanie sprawdzi się, gdy zachodzi potrzeba optycznego wydłużenia bryły. Łączy się ją wtedy z np. czarną dachówką na tak zwany rąbek stojący.

Nieco bardziej klasycznym rozwiązaniem jest zestawienie drewna z tradycyjnym białym tynkiem. Deskę układa się wówczas jako pas w okolicy okien i drzwi, na przykład na dwóch sąsiadujących ścianach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sztuczne kwiaty – z czego mogą być wykonane?
Sztuczne kwiaty – z czego mogą być wykonane?
Pięknie przyozdobiony dom lub biuro to prawdziwa wizytówka osób, które tam przebywają. Istnieje wiele sposobów na to, aby upiększyć wnętrze, […]
Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji – jak to zrobić?
Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji – jak to zrobić?
Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji należy przeprowadzać co najmniej raz w roku, aby zapobiec rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów. Po czyszczeniu […]
Biurko – kluczowy element w każdym prywatnym pokoju
Biurko – kluczowy element w każdym prywatnym pokoju
Podczas aranżowania przestrzeni, zwykle na pierwszym miejscu stawiamy podstawowe meble takie jak krzesła, stoły czy kanapy. W przypadku pokoju prywatnego […]