Najczęściej wybierane upominki na chrzest

Chrzest dziecka lub kogoś z naszych bliskich – jest cudowną chwilą. Staramy się dobrać idealne prezenty lub upominki, które wręczymy dzieciątku (tj. jego rodzicom). Wybór takiego prezentu jest nie lada wyzwaniem. Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych rzeczy, które mogą być idealne na taką okazję. Tu wybór jest indywidualny i dostosowujemy go do własnych przekonań i upodobań.

Pieniądze a może prezent?

Często głównym powodem do zmartwień jest to czy trafimy w gusta dziecka lub jego rodziców. Niezależnie od grubości portfela – na pewno wybór nie jest prosty. Najczęstszy dylemat brzmi ,,pieniądze czy upominek”. Każda forma obdarowania dziecka chrzczonego będzie odpowiednia. Każdy indywidualnie podchodzi do tego typu spraw i nie należy oczekiwać upominków w danej dziedzinie. Najczęściej wybieranymi rzeczami, oprócz pieniędzy są:

-biżuteria (wszelakie krzyżyki, portrety Świętych),

-kartki upominkowe,

-elektronika (ludzie często myślą o przyszłości i inwestują w zegarki lub inne tego typu rzeczy),

-biblia dla dzieci (pięknie ilustrowane Biblie, napisane językiem zrozumiałym dla dziecka),

-zabawki (rzadko wybierana forma prezentu na chrzest, ale zdarza się).

Wybór i dobór prezentu zależy również od wieku, w którym chrzczony jest człowiek. Utarło się, że chrzcimy małe dzieci – często zdarza się również, że chrzest przyjmują osoby dorosłe, którym zabawki czy Biblia dla małych –  nie przydadzą się. Wybór przemyśl i dostosuj do danej osoby. Zawsze zostaje biała koperta z jakąś częścią portfela – pieniędzmi. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − pięć =