Fizjoterapia – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Kim jest?

Fizjoterapia to zawód medyczny, który pomaga ludziom w każdym wieku i na każdym poziomie aktywności poprawić ich ruch, zmniejszyć ból i niepełnosprawność oraz zwiększyć siłę, elastyczność i wytrzymałość.

Fizjoterapia jest szeroko stosowanym i skutecznym sposobem leczenia wielu schorzeń, w tym bólu pleców, szyi, ramion i innych problemów mięśniowo-szkieletowych. Jest to również ważna część procesu rehabilitacji po operacji lub urazie.

Fizjoterapia może pomóc w:

– łagodzeniu bólu,

– zapobieganiu problemom,

– odzyskaniu zdrowia po chorobie lub urazie,

– poprawieniu zdolności do wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, prowadzenie samochodu czy praca w ogrodzie.

Fizjoterapeuci są ekspertami w dziedzinie urazów i schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego (mięśni i kości). Będą pracować z Tobą, aby zdiagnozować problem, opracować plan leczenia i monitorować Twoje postępy w trakcie leczenia.

Współpracują z innymi specjalistami

Fizjoterapeuci często współpracują z innymi członkami zespołu opieki zdrowotnej, w tym lekarzami, pielęgniarkami i terapeutami zajęciowymi, aby zapewnić holistyczne podejście do zarządzania Twoim stanem lub urazem.

Oprócz leczenia osób z określonymi problemami mięśniowo-szkieletowymi, fizjoterapeuci mogą być również zaangażowani w leczenie pacjentów, u których zdiagnozowano długotrwałe schorzenia, takie jak cukrzyca czy choroby serca.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług, to zobacz stronę: https://manualclinic.com/.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziewięć =