Stany lękowe – przyczyny i leczenie

Stany lękowe pojawiają się w życiu niemal każdego człowieka. Najczęściej są to jednorazowe sytuacje. Czasami jednak zdarza się, że takiego stanu doświadczamy niemal codziennie. Jakie są przyczyny zaburzeń lękowych oraz jak wygląda ich leczenie?

Co jest powodem zaburzeń?

Najczęstszą przyczyną stanów lękowych są zaburzenia równowagi związków chemicznych w mózgu. Wszystkie bezpośrednie czynniki odpowiedzialne za uczucie uporczywego i nasilonego lęku nie są jeszcze znane. Nierzadko wpływ mają również traumatyczne przeżycia oraz trudna sytuacja życiowa. Do zaburzeń lękowych przyczynia się również nieleczona depresja oraz inne zaburzenia psychiczne. Zauważa się większe obciążenie tą chorobą wśród kobiet.

Nie jesteś pewien czy twoje samopoczucie to właśnie zaburzenia lękowe? Jeżeli mieszkasz w Warszawie albo okolicach, warto udać się na niezobowiązującą wizytę ze specjalistą, który jest w stanie postawić właściwą diagnozę. Dobry psycholog w Warszawie Żoliborz nie tylko określi problem, ale zaproponuje najlepsze leczenie.

Jak wygląda terapia?

W zależności od rodzaju zaburzeń dobiera się różne sposoby leczenia. Ważną rolę odgrywają leki łagodzące lęki albo antydepresanty o działaniu uspokajającym. Aby leczenie przyniosło jeszcze lepsze efekty, niezbędna jest terapia psychologiczna. Jeżeli uważasz, że pomógłby ci dobry psychiatra Warszawa to miejsce, gdzie znajdziemy prawdziwych specjalistów. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby znaleźć osobę z którą będziemy się czuć swobodnie i której będziemy mogli zaufać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =