W jakie narzędzia powinien zaopatrzyć się każdy dentysta?

Gabinet stomatologiczny to miejsce, w którym wykonywane są rozmaite zabiegi w zakresie leczenia oraz pielęgnacji zębów. Sprawna obsługa pacjentów zależy tutaj w ogromnej mierze od odpowiedniego wyposażenia obejmującego przede wszystkim liczne narzędzia. Przydadzą się choćby porządne wiertła – zwłaszcza stalowe, diamentowe, z węglika spiekanego, a także typowo ortodontyczne. Posiada je w swojej bogatej ofercie między innymi poszczególny sklep internetowy https://e-meditrans.pl/58-wiertla.

Wysoka jakość wykonania to priorytet

Wspomniane we wstępie wiertła służą do usuwania próchnicy, cięcia zębiny i drobnych części metalowych czy wygładzania powierzchni zębów. Należą do najczęściej wykorzystywanych narzędzi stomatologicznych. Istotną rolę w gabinecie odgrywa również lusterko z długim uchwytem i wyraźnie zakrzywionym zwierciadłem, dzięki któremu dentysta jest w stanie bez problemu dojrzeć nawet najdalsze zakamarki jamy ustnej. Jego dodatkowa funkcja to odciąganie tkanek miękkich za pomocą zamontowanego uchwytu. Kolejną kategorię użytecznych elementów stanowią pincety, zwane potocznie szczypczykami. Stosuje się je głównie do przenoszenia ligniny i tamponów, a następnie umieszczania ich między policzkiem a dziąsłem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pinceta posłużyła do przenoszenia igieł i wierteł. Oto pozostałe wartościowe narzędzia: 

– kleszcze – okazują się niezbędne przy ekstrakcji zębów, 

– zgłębnik – to nic innego jak sonda diagnostyczna przeznaczona do weryfikacji stanu powierzchni szkliwa i wytrzymałości wypełnień,

– strzykawki wodne – sprawdzają się przy przepłukiwaniu ubytków i eliminowaniu resztek pokarmowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 1 =