Jak elektrostymulacja mięśni wpływa na kondycję?

Regularny trening może być bardzo pomocny w kształtowaniu sylwetki oraz dbaniu o dobrą kondycję. Podejmowana aktywność sportowa hartuje nie tylko ciało, ale także wpływa korzystnie na ogólną odporność organizmu. W zależności od wieku oraz indywidualnych predyspozycji można wybrać najbardziej odpowiednią dyscyplinę. Można też zdecydować się na innowacyjną metodę treningu, w której za pomocą elektrostymulacji pobudzane są główne partie mięśni.

Efektywny trening dla każdego 

Skuteczny system EMS polecany jest zarówno przez trenerów personalnych, jak i fizjoterapeutów. Korzystają z niego zawodnicy oraz amatorzy. Połączenie ćwiczeń z jednoczesnym użyciem impulsów elektrycznych przynosi wiele rezultatów, niejednokrotnie w krótkim czasie. W wyniku takiego treningu dochodzi do zwiększenia ogólnej wydolności organizmu oraz przyrostu masy mięśniowej. Dla wielu osób dużą zaletą tej metody będzie ujędrnienie ciała oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

Dlaczego elektrostymulacja mięśni jest wskazana w rehabilitacji? Taki trening doskonale sprawdza się w regeneracji, często po przebytych kontuzjach. Wiele osób docenia tę metodę również przy problemach bólowych związanych z kręgosłupem. Wysoka efektywność EMS i jednocześnie bezpieczeństwo stosowania tego rodzaju ćwiczeń zachęcają coraz więcej osób do skorzystania z takiej właśnie formy aktywności. Warto skorzystać z konsultacji z trenerem personalnym, który zasugerują odpowiednie natężenie treningów i udzieli fachowych porad w razie ewentualnych wątpliwości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − cztery =