Jak zapisać się do przychodni lekarskiej?

Czeka Cię przeprowadzka do innego miasta lub jako student przenosisz się na uczelnię poza swoim aktualnym miejsce zamieszkania? Poza wieloma sprawami organizacyjnymi związanymi z przewozem rzeczy, pakowaniem czy aklimatyzacją, należy wziąć pod uwagę także kwestie bardzo praktyczne, np. jaka przychodnia lekarska ursus stanie się teraz twoją. Wielu ludzi, zwłaszcza młodych, które nie mają jeszcze wiele doświadczenia w tego typu sprawach, zastanawiają się jak taki proces przeprowadzić, jakie dokumenty są wymagane? Okazuje się, że nie jest to wcale nic trudnego, a dowiesz się o tym, zapoznając się z instrukcją poniżej.

Jak udać się do nowego lekarza rodzinnego?

W każdej placówce opieki zdrowotnej, która ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia wymagane są te same dokumenty, do których należą:

  • deklaracja wyboru lekarza rodzinnego (np. lekarza w POZ Ursus),
  • deklaracja wyboru pielęgniarki środowiskowo- rodzinnej,
  • oraz deklarację wyboru położnej środowiskowo- rodzinnej, która dotyczy kobiet w każdym wieku oraz niemowląt płci męskiej do 2 m. ż.

Tego typu deklaracje są najczęściej dostępne w każdej przychodni stacjonarnie lub na stronach internetowych. Z wypełnionym druczkiem należy udać się do wybranej przychodni celem przedłożenia jej i zarejestrowania się w gronie pacjentów. Wraz z wypełnionym formularzem można zostać poproszonym o przedstawienie dowodu tożsamości oraz jednego z dokumentów potwierdzających aktualne ubezpieczenie.

Po wypełnieniu formalności można zapisać się na pierwszą wizytę u wybranego specjalisty dostępnego w przychodni.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − trzy =