Mydło naturalne – dlaczego jest tak bardzo zdrowe?

Mydła naturalne są wytwarzane na bazie oleju roślinnego lub kombinacji olejów. Często są pachnące olejkami eterycznymi, co jest sposobem, w jaki ludzie robią mydło od wieków. Możesz również kupić mydła bezzapachowe, jeśli wolisz produkt bezzapachowy. Niektóre mydła naturalne są produkowane z mlekiem, miodem lub innymi składnikami, które sprawiają, że pieni się ono bardziej niż komercyjne mydła w kostce. Mydło naturalne jest również łagodniejsze dla skóry i włosów niż mydła komercyjne, ponieważ nie zawiera substancji chemicznych, które pozbawiają ciało olejków i wilgoci.

Czym kierować się przy wyborze mydła w sklepie?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy naturalne mydła działają dla Ciebie jest wypróbowanie kilku z nich. Możesz je kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub supermarketach i wypróbować je dla siebie. Niektórzy ludzie uważają, że nie podoba im się sposób, w jaki naturalne mydła spieniają się i są odczuwalne na skórze, ale inni uwielbiają je.

Kupując mydło, upewnij się, że na etykiecie jest napisane 100 procent czystego oleju roślinnego lub 100 procent gliceryny roślinnej, co oznacza, że nie ma w nim tłuszczu zwierzęcego (gliceryna roślinna to płynna forma glicerolu). Jeśli na etykiecie jest napisane „olej palmowy, kokosowy lub z oliwek”, a nie tylko olej roślinny, upewnij się, że nie ma w nim tłuszczu zwierzęcego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 7 =