Sprzęt medyczny do domu – wypożyczyć, czy kupić?

Jeżeli zachoruje członek naszej rodziny, staramy mu się stworzyć jak najlepsze warunki. Oprócz chęci potrzebny jest również dobrej jakości sprzęt rehabilitacyjny. Zalecenia lekarzy wskażą nam, czego musimy szukać. Jednostki medyczne posiadają własne sprzęty, ale są one do użytku tylko na terenie ośrodka. Jeżeli pacjent jest wypisywany do domu, musi sam się wyposażyć w niezbędne akcesoria. Specjalistyczne sklepy oferują bardzo różnorodny towar, niestety jest on bardzo drogi. Nie mam również pewności czy będzie pasował pacjentowi oraz spełni jego oczekiwania. Jednym z rozwiązań jest wypożyczenie sprzętu medycznego od jednej ze specjalistycznych firm. Pracownik pomoże nam dobrać odpowiedni przyrząd medyczny, a wypożyczalnia sprzętu medycznego dopasuje go do naszych potrzeb.

Jakie są zalety wypożyczenia?

Wybierając sprzęt do wypożyczenia, sami określamy, na jaki czas będzie nam ten sprzęt potrzebny. Po tym czasie możemy go zwrócić i nie ponosić więcej kosztów. Firmy takie mają sprzęt lepszych firm, ponieważ jego koszt rozkładany jest na większą liczbę pacjentów. Po okresie rehabilitacji lub leczenia nie musimy myśleć co zrobić ze sprzętem jak go sprzedać, aby się go pozbyć. Dodatkowo możemy łatwo dobrać sobie interesujący nas produkt na stronie http://medistuff.pl/rehabilitacja. Zostanie on wniesiony a po okresie, na jaki przewidywana jest umowa, zostanie z ponownie zabrany przez użyczającego. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że jeżeli nie będzie nam pasował, może zostać wymieniony na inny bardziej odpowiedni model.

2 komentarze

  1. Niektóre wypożyczalnie mają taki sprzęt, że już warto kupić coś na własną rękę. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich. Warto jednak dobrze zorientować się w temacie.

  2. Jeżeli planujemy używać sprzęt dłuższy czas to lepiej jednak go kupić. Ja niedawno kupiłem wózek dla babci na MDH i nie żałuję.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =